Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Maximus77 - напреднал
Зравейте колеги! Моля за помощ! Имам котел де дитрих 35 киловата с горелка green fire pbs 4. Искам да преустроя котела за по - добро усвояване на топлината. От фирма рувекс са поставили някакви огнеупорни плочи, които според мен не вършат никаква работа. Разхода на пелети за около 200 кв. е около 5 чувала за 24 часа, като пелетите не се догарят хубаво. Пелетите които използвам са румънски. Благодаря!
lz2skt - специалист
Другото е да се вдигне на кутия за да може да се оползотворява по-добре топлината...и кюнци от дъното на котела отново да се вкарат димните газове в котела..Имаш ли ,колега способности да заваряваш и обработваш метал?
lz2skt - специалист
viewtopic.php?f=10&t=35778&start=40
tokata123 - напреднал
Колега какво стана с помпата? Как се държи сега?
Maximus77 - напреднал
tokata123 написа:
Колега какво стана с помпата? Как се държи сега?
с ламарината която поставих помпата се справя добре но има проблем с догарянето на пелетите и разхода
Maximus77 - напреднал
lz2skt написа:
viewtopic.php?f=10&t=35778&start=40
lz2skt написа:
Другото е да се вдигне на кутия за да може да се оползотворява по-добре топлината...и кюнци от дъното на котела отново да се вкарат димните газове в котела..Имаш ли ,колега способности да заваряваш и обработваш метал?
Колега може ли за малко повече разяснение за това, че изобщо не разбирам имам опит в заваряване
lz2skt - специалист
Мисълта ми беше,че ако можете сам да си направите кутията ще ви излезе по-евтино....До сега поне никой в форума не слагал подобен котел на кутия,но е възможно стига човек да има желание.Вашият котел -дъното му е водна риза.Ако котела се сложи на кутия подобно на Виадруса,но при него нещата са различни,защото дъното му не е водна риза и там може да се изреже отвор и заради това се налага да се изработи една С кривка ,която ще е в единият край на кутията срещуположно на горелката.Тази кривка би трябвало да се заработи на долната врата(може и на вратичката за въздух) и по този начин изгорелите газове от кутията отдолу ще влязат отново в котела.В котела вече може с тухли да се направи друг ход на газовете и да се поставят турболатори.Представете си колко е голямо дъното на котела и колко още нагреваема площ ще спечелите.Поне до сега няма данни някой да го е правил,но нищо не пречи вие да сте пионера в тази област.Според мен ще е напълно работеща схема.
Maximus77 - напреднал
lz2skt написа:
Мисълта ми беше,че ако можете сам да си направите кутията ще ви излезе по-евтино....До сега поне никой в форума не слагал подобен котел на кутия,но е възможно стига човек да има желание.Вашият котел -дъното му е водна риза.Ако котела се сложи на кутия подобно на Виадруса,но при него нещата са различни,защото дъното му не е водна риза и там може да се изреже отвор и заради това се налага да се изработи една С кривка ,която ще е в единият край на кутията срещуположно на горелката.Тази кривка би трябвало да се заработи на долната врата(може и на вратичката за въздух) и по този начин изгорелите газове от кутията отдолу ще влязат отново в котела.В котела вече може с тухли да се направи друг ход на газовете и да се поставят турболатори.Представете си колко е голямо дъното на котела и колко още нагреваема площ ще спечелите.Поне до сега няма данни някой да го е правил,но нищо не пречи вие да сте пионера в тази област.Според мен ще е напълно работеща схема.
някъде на снимка виждали ли се подобно нещо ? А защо не може да ми догарят пелетите?

Тема "Преустрояване на котел за горене на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: