• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
HAXZOR_BG написа:
А горенето на на слънчогледови пелети в такава камина освен до неизгарянето им до някакви други проблеми може ли да доведе?
Ще изгарят,но правят много пепел-задръстена камина.
Чистя на 2 дни. Може да изкара и 3, но пада КПДто,защото пепеляк полепва и по стените на топлообменника, та топлото отлита при косерите.
andy_forresite - майстор
Няма да може да горят слънчогледови в камина. Може да правиш някакви смесвания 3:1-4:1, но не е работа. Спокойно, стартирай с 2,5 тона дървесни и ако видиш че няма да стигнат, докупи. За 2018-2019 г. сезон ще знаеш повече от нас :yawinkle:
Пък като останат 650 кг ще кажеш имаше един тъпак във форума дет ми казА че ми треат два и половина тона, пък то ми останаха сума чували, то`о нищо не позна, явно толко разбира.
Е, нека да е така. Аз ще се радвам да не позная. Нали знаеш ду*е знае 2 и 200. Както можеш да ги разстреляш до нова година, така може и да останат.
jabata - специалист
Ти евтино отопление ли търсиш, или удобно. Като цяло няма как на пелети отоплението да е по-евтино от на дърва, но пък е по удобно. Не се занимаваш да режеш, цепиш, отваряш, затварящ въздуха и т.н. Само мяташ чувалчетата, и си готов. Обаче пък си има и своята цена. Освен ако електрониката не докара да е по-малък, заради балансираното горене, но не ми се вярва.
А слънчогледови пелети, в камина, забрави. Ще имаш повече проблеми, и накрая ще ти е даже по-скъпо, като сметнеш нервите по чистене на домоходи и т.н.
HAXZOR_BG - помощник
Благодаря на отзовалите се. Ще напиша резултатите следващия отоплителен сезон. :partyman:
HAXZOR_BG написа:
Благодаря на отзовалите се. Ще напиша резултатите следващия отоплителен сезон. :partyman:
Почвай веднага, след като монтираш!
И си прекръсти темата, та да е ясно!
  • 1
  • 2

Тема "Избор на Камина." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: