Най - вълнуващия въпрос зимно време.
preslav - майстор
markoscbr написа:
preslav ако сложиш такава изолация на тръба 140 градуса след известно време ще стани рехава всеки ден минавам покрай част от такава изолация повредена от висока температура .За тези градуси само вата ,но тези стойности са далеч от това което на мен ми трябва.
Искам да ви помоля да приключим темата ДОСТАТЪЧНО ДОБРЕ СЕ ИНФОРМИРАХ
Е, нямам наблюдения за повече от 8 години, но за тези години не видях нещо да се "изрехави".
Свиркай си, на мен не ми пука какво ще си сложиш, на тръби за парно с 50-60 градуса - бъди сигурен, че през прозорците губиш повече топло!
Имаше един министър на образованието, който казваше, че информацията не е знание - добре, че на бодлива крава, Бог рога не дава!
Селскоградски, запалил си метлата.
Марко с CBR пожела да приключи темата, за наше щастие и дано не кара CBRа така, както пише.
sinfon - специалист
Баща ми навремето в шахтата за водомера зимата слагаше стърготини. И подложката не е най-добрия изолатор, но за подръчен е доста добре. Виждал съм хора и с парцали и найлони да изолират.
Да, няма да е ефективно като фабрична изолация сметната правилно. Но е нещо. Много бързо отричате "направи сам" :)
preslav - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
Селскоградски, запалил си метлата.
Марко с CBR пожела да приключи темата, за наше щастие и дано не кара CBRа така, както пише.
Тъй де, амо като ме чегърта някъде изотвътре - хайде да не продължавам, че е ракиено време!
Наздраве!
idealist - специалист
markoscbr написа:
.... ако сложиш такава изолация на тръба 140 градуса след известно време ще стани рехава всеки ден минавам покрай част от такава изолация повредена от висока температура .За тези градуси само вата ,но тези стойности са далеч от това което на мен ми трябва.
Искам да ви помоля да приключим темата ДОСТАТЪЧНО ДОБРЕ СЕ ИНФОРМИРАХ
Последен въпрос, преди приключването !
По тръбите, с които ще отопляваш жилището ще се движи флуид или газ с температура от 140 градуса по Целзий, така ли ?
idealist написа:
markoscbr написа:
....
Искам да ви помоля да приключим темата ДОСТАТЪЧНО ДОБРЕ СЕ ИНФОРМИРАХ
Последен въпрос
Имай милост-спри!
markoscbr - специалист
Не колега idialist,ФЛУИДА ЩЕ Е РАКИЯ С 55 ГРАДУСА ,за наше щастие каза колегата Трифонов който има пълномощно да говори от всички които са изказали мнение по въпроса , ТЕМАТА ПРЕКЛЮЧИ :supz:
LazarGanev - "Велик майстор"
markoscbr написа:
ТЕМАТА ПРЕКЛЮЧИ :supz:
Чеки, чеки, тамън се разприказвахме и айде - ПРЕКЛЮЧИ! А бе туй 55* не е ли много, а? :?
И пусни една снимка на тоз CBR, да обсъдим и него :cool:
markoscbr - специалист
НЕ НЕ Ганев,който неможе ще разрежда :tonqe:
markoscbr - специалист
Бе с удоволствие ,но нещо не мога да се справя с тези снимки, 5 год. ми служи вярно но идва момент когато трябва да спреш, модела е Хонда ЦБР 1000РР 2007 год

Тема "изолация за траби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: