Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sinfon - специалист
markoscbr написа:
е тази подложка за ламинат няма ли да се стопи
Здеавей! Пластмасовите тръби за студена или топла вода не се загряват до над 100 градуса. Подложката не се топи при температура под 100 градуса. Не виждам какво е смешно. Имах излишна подложка, останала от топа, като правих ламинат в една от стаите. Реших да я оползотворя. Рязал съм от нея и да я слагам за шумо/топлоизолация между кората и желязото на вратата.
LazarGanev - "Велик майстор"
markoscbr написа:
е тази подложка за ламинат няма ли да се стопи ,тя не е кой знае каква голяма температурата , да и това е идея приятел ,ето сиромаха на какво може да те научи с онези скъпите всеки знае ма друг да ги плаща ,ХА ХА ХА ХА
Подложката за ламинат е много подходяща, понеже ламината и Трабито са от един и същ материал - като спряха да правят Трабито, немците почнаха да правят ламинат, да не се хвърли материала :)
markoscbr - специалист
смешно ми е за това че щях да се шибна за скъпата изолация ,пак може да го направя ,но се радвам за идеята ви като за сиромах човек аз съм слагал доста Разпенен Полиетилен но не знаех че това и е наименованието просто го виждам в склада и го вземам и така
markoscbr - специалист
Темата приключена благодаря
preslav - майстор
markoscbr написа:
Темата приключена благодаря
Кой каза, че е приключена? Взе акъл от най-големия майстор и приключи с питанките. Неграмотността върви ръка за ръка с някои други качества, ама да не разводнявам темата - не умееш да отсяваш зърното от плявата и си във вечен филм. Събери пари за качествена изолация на една тръба, следващия месец за още една тръба, до края на годината ще си изолирал всичко, а до края на следващата ще си си избил парите. Въпросните изолации са такива, че можеш да хванеш тръба с гола ръка, а по тръбата да тече пара със 140 градуса.
Изобщо прави каквото си си наумил, ама настръхнах като видях, че отдавна не си пускал нова тема във форума, кой знае на какви други глупости ще попадна случайно и ще си троша времето да ги чета.
sinfon - специалист
preslav написа:
Кой каза, че е приключена? Взе акъл от най-големия майстор... не умееш да отсяваш зърното от плявата и си във вечен филм...
Здравей! Моята изолация работи. Преди замръзваха тръбите дори за горещата вода и ти да видиш сметки за ток. Не съм казал, че е най-добрата. Но е по-добре от това да увиваш парцали.
А нещо не мислиш ли, че малко обиждаш хората? Или ти си си такъв по рождение?
Аз реших да видя какво ще стане с нещо, което ми е налично. Иначе, има и такава изолация:
[img]http://www.строителни-изолации.bg/uploads/com_article/gallery/fab89124b148cfdcf7d885fc8ced0f7190291233.jpg[/img]
preslav - майстор
sinfon написа:
preslav написа:
Кой каза, че е приключена? Взе акъл от най-големия майстор... не умееш да отсяваш зърното от плявата и си във вечен филм...
Здравей! Моята изолация работи. Преди замръзваха тръбите дори за горещата вода и ти да видиш сметки за ток. Не съм казал, че е най-добрата. Но е по-добре от това да увиваш парцали.
А нещо не мислиш ли, че малко обиждаш хората? Или ти си си такъв по рождение?
Аз реших да видя какво ще стане с нещо, което ми е налично. Иначе, има и такава изолация:
[img]http://www.строителни-изолации.bg/uploads/com_article/gallery/fab89124b148cfdcf7d885fc8ced0f7190291233.jpg[/img]
И като я има какво - ти какъв акъл даде? А ти защо си мислиш, че не обиждаш хората ръсейки некомпетентни мнения по всички въпроси?
Да, аз съм такъв по рождение, ръб съм и много хора го знаят, ама ти не взимаш от дума!
sinfon - специалист
preslav написа:
И като я има какво - ти какъв акъл даде?!
Аз казах и за нея. Но и найлонова подложка от ламинат, ако я има някъде останала, може да му свърши работа и е по-добре от нищо. Има ефект - не ми замръзват вече тръбите. :)
ESPACE - майстор
sinfon написа:
Рязал съм от нея и да я слагам за шумо/топлоизолация между кората и желязото на вратата.
Айде бе, стига мъчи хората в темата за Пасатко. Боб хвърлят за теб и са петимни за твоите лакърдии. Завърти се натам :lol:
markoscbr - специалист
Преди да пусна темета се информирах за микропореста гума ,знам че е добра изолация но е скъпа ,аз исках някой да сподели по евтин вариант.По някога сиромашията ражда идеи така че колегата sinfon ми предложи нещо което може да се използва като изолация,
preslav ако сложиш такава изолация на тръба 140 градуса след известно време ще стани рехава всеки ден минавам покрай част от такава изолация повредена от висока температура .За тези градуси само вата ,но тези стойности са далеч от това което на мен ми трябва.
Искам да ви помоля да приключим темата ДОСТАТЪЧНО ДОБРЕ СЕ ИНФОРМИРАХ

Тема "изолация за траби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: