• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
lo6o - помощник
6osi6 написа:
lo60, не пипаи нищто на помпата, само и заварти лицевия капак обратно. Сваля се с отвертка.
Намали дебита на радиаторите и лирите от сакретните вентили. Ако лирите нямат вентили, постави им.
Аммм лицевия капак от онзи канал за права отверка в центара със ориентировачна стрела ли се завърта? или тази гайка е за регулиране на силата на помпата? Прочетох в интернет че имала 3 степени ... има и в дясно една кутиика за захранване та на нея съшо е имало някаква врътка но е изкъртена :/ от кое от двете се реголира мощноста на помпата или да не ги барам тея работи?

Лирите имат вентили, утре смятам да ги спра напълно всички радиатори и лири да оставя мощтноста само на конвектора да видя какво ще стане ... ако се получи ще гледам да им наглася дебита на радиаторите да топлят ефективно и да не харчат много вода :)

Прикачен файл

водна-помпа.jpg
водна-помпа.jpg (21.21 KиБ) Видяна 1200 пъти
Последна промяна от lo6o на чет яну 12, 2017 10:59 pm, променено общо 1 път.
lo6o - помощник
zdravcho написа:
Въпросният конвектор единственият ли е в системата?
lo6o написа:
Уж параджиите от Съни систем изчислиха тоя котел за 3 етажна...
При този проект конвектори, глидери, или смесено са предвидени?
Не съм много запознат с материята, има съфорумци които с това се занимават, но според мен начина на функциониране на двата типа отоплителни тела се различава и за това не е добре да се комбинират. Поне не в един циркулационен кръг. Ако искаш да ползваш и конвектори и глидери трябва да са в отделни циркулационни кръгове, захранени с отделни помпи. Причината - двата отоплителни уреда имат различно хидравлично съпротивление спрямо циркулиращата течност. Съответно при едни и същи условия през глидера ще минава повече вода за даден период от време, от колкото през конвектора, за това и не топли.
Да конвектора е единствен в системата, в този проект не е предвидено да има конвектори (проекта е преди 4 години) но всеки който има конвектор много се хвали че много добре работили и аз барабар Петко с мъжете викам "и аз ще си зема такова чудо" :) та мястото е предвидено за радиатор а аз купих конвектор...

А на всеки етаж си има щтранг за водата не ми е вариант да прекарвам нов щранг за 1 конвектор по добре да си му сложа радиатор....

а междо другото проекта е бил за 4 етажа + мазето но и то не се отоплява та работят само 2 етажа от планирани 4 :)
6osi6 - майстор
lo6o написа:
смятам да ги спра напълно всички радиатори и лири
Регулираи дебита на охо - с вартене по часовника докато спре шома на флоида, след това вращташ с една осма или една четвърт назад.
lo6o - помощник
А някой ше ми отговори ли за помпата? :) И ако я увелича на по висока скорост водата ще има по бърза циркулация това няма ли да ми охлажда много бързо котела? и да ми гори повече вълища?
6osi6 - майстор
Пробваи, но помпата ти е достатачно силна като работи на парва степен. Не иа пипаи! Раликата между входиащтата и изходиащтата вода на радиаторите триабва да е около 5 градоса.
lo6o - помощник
Радиатора като го пипна в двата края не намирам разлика с рака поне :)
А като затворя всички кръгове + боилера тогава конвектора работи добре но дори леко да открехна радиаторите и боилера и пак на 1-ва степен дуа хлано.
а на боилера крана до краи ли да е отворен или и него да притворя?
Здравей, lo6o какво стана с конвектора. И аз смятам да купя такъв като твоя и да го монтирам към системата ми от камина и радиатори. Шумен ли е , какви други наблюдения имаш.?
lo6o - помощник
martsiano написа:
Здравей, lo6o какво стана с конвектора. И аз смятам да купя такъв като твоя и да го монтирам към системата ми от камина и радиатори. Шумен ли е , какви други наблюдения имаш.?
на 1-ва степен на вентилатора хич не го чувам :) аз малко го преправих в електрониката че има един винтил на Н-образния клапан който се включва само като вентилатора е включен и е в подходящата температура иначе спира топлата вода към питата... аз го преправих да се включва и изклюва само от копчето с нарисувано слънце и снежинка... другото което е проблем при мен е че дебита но вадата ми е слаб :/ и като пусна вентилаторите постоянно да духат дори и на 1-ва степен издухват питата за 1 мин и почва да духа хладен въздух. та изкормих термо датчика който е до вентилаторите и го закрепих за питата и сега конвектора ми работи когато питата се нагрее и изключва когато питата изстине. и пак ме топли като на вън е -5 градуса а котела гори на 60 градуса. доста е мощен конвектора ако имах достатачен дебит сигорно щеше да прави баня тук ... мойто помещение е 45 кв/м. Вентилатура има 6 степени а от копчето се реголира междо 3-та 5-та и 6-та аз го направих да се реголира на 1-ва 3-та и 6-та, но ползвам само 1-ва степен... та като цело ако имаш ф32 траби с достатачен дебит конвектора е супер за цецната си. и до колкото разбирам от хората в форума не работи добре в система в която има и радиатори/лири както е при мен и за жалост при мен конвектора е на пред последно място по дължжина на тръбен път от котела, от 10 радиатора тои е 9-ти :/ което също му сваля ефективноста :/ но купил съм го за сега ме топли :)
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с конвектор Trane FVC 08" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: