Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравей,
Аз съм с термопомпа въздух вода на LG :supz: от тази зима. Имам гравитачна система и съм включил заради термопомпата циркулационна помпа. Безкрайно съм доволен. Отоплявам неизолирана къща с площ от 220 квадрата. Тъй като имаме бебе заполих стария Де Дитрих за последната една седмица. Не те съветвам да променяш нищо преди да видиш как работи помпата. Колегата по-горе е прав. Хората слагат буферни съдове за да балансират системата, а ти искаш да намалиш обема на водата. Прочети повече за термопомпите и ще се убедиш. Не искам и да чуя повече за въглища и дърва. [-X Замислям се идинствено дали да не сложа и аз една горелка, ей така, за всеки случай.
LazarGanev - "Велик майстор"
шоп написа:
НА ПЕЛЕТИ ЩЕ СИ ОГНЯР и ще дишаш прах и пепел. Разбира се в по-малка степен от ръчно подаване на дърва и въглища.
Това разбира се е вярно, ако избереш да гориш пелети в чугунена полска "универсална" горелка тип Екоенергия, където палиш и гасиш ръчно - същински огняр :-D. Ако избереш правилната горелка само се наслаждаваш на живота :cool:
peshosim - напреднал
Идеята ми е да монтирам пелетна горелка за по студените дни която да помага на помпата.Спрял съм се на Грейко или Мудларк та питането ми е коя да избера.На пелети ще е защото на Де дитриха дъното е водна риза.Пелетите са ми по удобни за съхранение от въглищата.
шоп - майстор
LazarGanev написа:
Ако избереш правилната горелка само се наслаждаваш на живота :cool:
Аха, то правилната горалка не прави пепел, не чистиш пепелник, котел, не сипваш пелети, не мъкнеш чувалчета... :wink:
Жив огняр си, пък макар и от 21 век.
LazarGanev - "Велик майстор"
Никакви чували не мъкна - пелетите ми ги стоварват пред котелното и ги вкарвам няколко метра с палетна количка. После от палета до котела пак са няколко метра - голям проблем да сипеш 2 чувала или 5 кофи. Пепелта на седмица - голям огняр! Е, да ако си на газ или скъпа ТП е съвсем различно. Термопомпа имам от климатик, но я ползвам за охлаждане, не я ползвам дори и при положителни температури за отопление. То само грижата да мисля кога е за термопомпа, кога за котел ми идва в повече. :cool:
peshosim - напреднал
Това че ще пренеса няколко чувала не ме притеснява.Сега какво мъкнене и чистене пада с въглищата ,а и на всичко отгоре се слепват гадните въглища и в котела се образува една плоча.Няма разбиване.
Някой да има някакви отзиви за тея горелки Мудларк - дават я че гори всякакви пелети.Някой сблъсквал ли се е с нея.Цената и е по ниска от Грейкото пък и магазина до нас я поддържа - много я хвалят.
filmatoplo - майстор
Молекулите на стоманата на горелката с два валента въглерод ли е или с три валента . :?
peshosim - напреднал
filmatoplo написа:
Молекулите на стоманата на горелката с два валента въглерод ли е или с три валента . :?

Колега с тоя въпрос ме уби.
Даже си нямам представа за какво точно ме питаш.
шоп - майстор
LazarGanev написа:
Никакви чували не мъкна - пелетите ми ги стоварват пред котелното и ги вкарвам няколко метра с палетна количка. После от палета до котела пак са няколко метра - голям проблем да сипеш 2 чувала или 5 кофи. Пепелта на седмица - голям огняр!
Е затова говоря. Дали изсипвате чували с пелети или по-лошото, гребете с кофи пелети и пълните бункер си е хамалогия и вдишвате прах. Чистенето на котел и пепел всяка седмица-няма да го коментирам!!

Когато обслужвате отоплението облечени с костюм и после без къпане и преобличане можете да излезете на среща ще призная отоплението за чисто.

За сега като "чисти" са само електричеството, газа и донякаде нафтата.
LazarGanev - "Велик майстор"
:-D Шопе, ти досега хвалеше горелката на въглища, сега пелетите ти се виждат мръсни. Откъде това бързо израстване? :cool:

Тема "Горелка за котел DE-DIETRICH CF 126" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: