Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
Израстването е нормално при еволюцията на всеки един индивид или дейност от ежедневието.

Вече съм на етап ТП вода вода , трифазна работеща САМО НА НОЩНА ЕЛ ТАРИФА и подпомагана от слънчево отопление.

Минал съм през дърва, въглища, пелети и т.н. Ми изерия си е.
filmatoplo - майстор
:) То само да пекне и аз минавам на слънце .
LazarGanev - "Велик майстор"
Шопе, ти си нашата гордост! А кво да правят тез, дето си ги зарибил, чрез суперлативите си за всяко едно от тези горива. м?
fbr - майстор
Как какво, ще минат на следващата мода. Поне аз докато съм във форума, се смениха няколко отопления, все от сой, до следващото.
шоп - майстор
Нормално, след 10-20 години можем да се отопляваме с ядрен синтез или пък с вълнови и магнитни генератори:-)

Важното е да си имаш алтернатива и избор. Ако ми прокарат газ и кондензен котел ще сложа, но това не означава, че ще премахна и първобитният си руски чугунен котел от отоплителната си система:-)

Може пък война да стане, да няма газ и ток и да горя автомибилни гуми в него.... :-D
maistora1965 - специалист
шоп написа:
Нормално, след 10-20 години можем да се отопляваме с ядрен синтез или пък с вълнови и магнитни генератори:-)

Важното е да си имаш алтернатива и избор. Ако ми прокарат газ и кондензен котел ще сложа, но това не означава, че ще премахна и първобитният си руски чугунен котел от отоплителната си система:-)

Може пък война да стане, да няма газ и ток и да горя автомибилни гуми в него.... :-D
Под нас минава подземна река на има няма 80–90 метра под къщата това сериозно ,та ако можех да бодна една водна турбинка в нея да ми захранва електрическо котле да ми топли водата а аз да го камандвам със salus it500 облечен в кастюм ама не става.
peshosim - напреднал
Днес пуснах термопомпата. :supz:
За 4ч. имам вече навъртяни около 20кв.ч. :shock:
Надявам се че ще намали разхода. Задал съм и 50гр. но за сега не може да докара повече от 42гр. на изходящата вода ,външната температура е -6.5гр.в момента. За сега вкъщи е 20.5гр.
шоп - майстор
peshosim написа:
Днес пуснах термопомпата. :supz:
За 4ч. имам вече навъртяни около 20кв.ч. :shock:
Надявам се че ще намали разхода. Задал съм и 50гр. но за сега не може да докара повече от 42гр. на изходящата вода ,външната температура е -6.5гр.в момента. За сега вкъщи е 20.5гр.
Как мидеята с 13 кв топлинна мощност изразходва 5 киловата на час ел. мощност :? То ако е въздух-вода КОПа и при -6.5 не е похвален ама поне клони към 2

На отделен електромер ли си я вързал?
peshosim - напреднал
шоп написа:

Как мидеята с 13 кв топлинна мощност изразходва 5 киловата на час ел. мощност :? То ако е въздух-вода КОПа и при -6.5 не е похвален ама поне клони към 2

На отделен електромер ли си я вързал?
Да на отделен електромер е.
Сега установих проблем.Вход на фреона в топлообемника е много торъл а изхода е лед студен. Мисля че липсва фреон. Лошото е че чак в понеделник най рано ще я видиме.
lz2skt - специалист
шоп написа:
Израстването е нормално при еволюцията на всеки един индивид или дейност от ежедневието.

Вече съм на етап ТП вода вода , трифазна работеща САМО НА НОЩНА ЕЛ ТАРИФА и подпомагана от слънчево отопление.

Минал съм през дърва, въглища, пелети и т.н. Ми изерия си е.
Вида на отоплението си зависи от финансовото състояние и др.фактори.През 70 години масово се ползваха нафтови печки(на нас нефтените кризи не ни се отразиха особенно ,заради съветският нефт),ток ,централно парно,ако блокът на работещите беше близо до завода се топлеше от паровата на завода.Дори и имаше блокове строени през комунизма без коминиСлед 10ноември с закриването на заводите и преминаването им в ръцете на наши хора нещата с централното парно умряха.На нафта останаха да се топлят само водачите на служебни дизелови мпс.В един момент почнаха да я продават и с отоплението на нафта приключи.Останалите се топлеха на дърва и въглища.Жан Видееновата криза също отказа мн.хора да се топлят на ток и се върнаха отново на твърдо гориво.После навлязоха и новите за нас климатици,термопомпи,пелетни горелки и т.н.На много хора не им се хамалува ,не им се пуши и занимава с дърва,въглища и пелети.Но за съжаление финансовите им възможности не позволяват да си санират жилищата си и да си позволят да се топлят на газ,термопомпа .И си си палят печките на твърдо ...

Тема "Горелка за котел DE-DIETRICH CF 126" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: