Най - вълнуващия въпрос зимно време.
peshosim - напреднал
Колеги моля за помощ,искам да монтирам горелка за пелети на въпросния котел,помогнете ми с избора на горелката.
Отопляват се три етажа по 75 м2, 250л бойлер,като на третия етаж се поддържа температура около 12-14гр. колкото да не е зимник –етажа не се ползва.
Двата етажа са с вътрешна изолация гипскартон и вата и 5 камерна ПВЦ дограма с двоен стъклопакет.
В момента в големия студ инсталацията на парното работи на около 60-70гр. и на етажите е около 24–25гр.
В топлото време парното работи на около 50гр.
Радиаторите са панелни.
Насочил съм се към горелки Грейко или Мудларк ,иска ми се да може да гори и слънчогледови пелети
че цената им е доста по ниска.
Какви киловати ще ми трябват дайте предложения
Около 25 квт.-Грейко експерт 30 с горелка 30 квт.
Друтата, която си посочил, не ми е позната.
Може и 20 киловатовия, при положение, че направиш изолация и на третия етаж.
Колко киловата е настоящият котел? Колега имаше същата марка и направо го смени.
Избираш една от двете горелки, а по натам сменяш котела, ако не ти хареса как усвоява.
peshosim - напреднал
За третия етаж ще се ремонтира може би след 2–3 год. но за тази година ще се прави външна изолация на цялата къща.
Котела е 34.7кв.мисля.
RB-20 на Грейко ще върши работа доволно.
При добра външна, вътрешната не я разбирам. Само когато няма възможност за външна.
peshosim - напреднал
Вътрешната вече я имам колега,а искам външна да направя но не мисля да махам картона вътре.Значи мислиш че 20кв ще се справи.Имам и термопомпа Мидея 13кв. но още не съм я пуснал да работи да видя как ще се справя.
В момента инсталацията е отворена система с разпределение на третия етаж,но обмислям сериозно да я преправя с колектори при котела и ф16 до всеки радиатор.
Външната изолация обмислям с 10 см стереопор да бъде
peshosim написа:
Вътрешната вече я имам колега,а искам външна да направя но не мисля да махам картона вътре.Значи мислиш че 20кв ще се справи.Имам и термопомпа Мидея 13кв. но още не съм я пуснал да работи да видя как ще се справя.
В момента инсталацията е отворена система с разпределение на третия етаж,но обмислям сериозно да я преправя с колектори при котела и ф16 до всеки радиатор.
Външната изолация обмислям с 10 см стереопор да бъде
Не си пипай тръбите! След като вече е направена, естествено, че няма да махаш вътрешната. Сложи ТИ и на тавана!
Да, мисля, че 20 квт. е достатъчно.
peshosim - напреднал
3-ти етаж на тавана е с шперплат и каменна вата +покрива е на Брамак протектор система за сух монтаж
peshosim - напреднал
Защо да не пипам тръбите? Ако направя затворена система с колектори за разпределение няма ли да е по ефективна. В момента имам около 250-260л. вода в инсталацията като само разширителя е около 50л.
шоп - майстор
peshosim написа:
Защо да не пипам тръбите? Ако направя затворена система с колектори за разпределение няма ли да е по ефективна. В момента имам около 250-260л. вода в инсталацията като само разширителя е около 50л.
Ти тези 250-260 литра вода в канала ли ще ги изливаш?!
Хората слагат буфери за да увеличат инетртността на системата, ти ще намаляваш!!! Моята система като е 600 литра и разширителен съд 110 литра + бойлери и буфери да я преработя за да сложа тръбички 16мм?

Съвет от мен, не пипай нищо, не купувай нищо. Просто пусни ТП Мидея и изкарай един отоплителен сезон.
Ако след този отоплителен сезон не си доволен-тогава предприемаш мерки и правиш промяна.

НА ПЕЛЕТИ ЩЕ СИ ОГНЯР и ще дишаш прах и пепел. Разбира се в по-малка степен от ръчно подаване на дърва и въглища.
peshosim - напреднал
Надявам се да успея тези дни до края на януари да я пусна Мидеята и ще видя как ще се държи.Горелката ми е ако не се справя ТП през студените месеци, както е сега да я пускам нея.

Тема "Горелка за котел DE-DIETRICH CF 126" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: