• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bedamusa - специалист
Здравейте интересувам се от следното нещо - Контролер който е с дисплей можещ да управлява системата за отопление с следните опции:
1. Стаен термостат.
2. Температура на водата в котела.
3. Управление на 2 циркулационни помпи по температура (при достигане на температурата на стайния термостат да изключва 1 от помпите).
4. Температура на бойлер(и).
5. Управление на бойлер(и) ако няма необходимата температура в отоплителната система да включи нагревателите.
6. Температура на изгорелите газове.

Има ли такова нещо на пазара? Идеята ми е да е нещо независимо от управление на горелки и тн. за да е универсално и да е приложимо в различни видове системи. Не намерих такава тема и ако има се извинявам предварително за пуснатата тема.
Последна промяна от bedamusa на пон яну 23, 2017 3:44 pm, променено общо 2 пъти.
kabel96 - специалист
Имам такъв контролер на база ардуино с тъч дисплей но мисля няма да ти хареса цената от минимум 250 лева без кутията.Сега видях и за изгорелите газове там не може да ги следи защото датчиците са цифрови и до 125 градуса.
bedamusa - специалист
Термо датчика до колкото чета е добре да бъде тип pt100, че държат на по-висока температура ако цената е максимум 200 лв. мисля, че си заслужава но ...
jabata - специалист
Такова готово нещо, не мисля че можеш да намериш някъде, минимума заради температурата на изгорелите газове и водата в котела. Ако има то ще бъде вързано към котел, и вероятно 1 или 2 функции орязани.
Само незнам за какво ти е температурата на водата, и изгорелите газове. Като цяло те се контролират и наблюдават от контролера на горелката.
LazarGanev - "Велик майстор"
bedamusa написа:
Здравейте интересувам се от следното нещо - Контролер който е с дисплей можещ да управлява системата за отопление с следните опции:
1. Стаен термостат.
2. Температура на водата в котела.
3. Управление на 2 циркулационни помпи по температура (при достигане на температурата на стайния термостат да изключва 1 от помпите).
4. Температура на бойлер(и).
5. Управление на бойлер(и) ако няма необходимата температура в отоплителната система да включи нагревателите.
6. Температура на изгорелите газове.

Има ли такова нещо на пазара? Идеята ми е да е нещо независимо от управление на горелки и тн. за да е универсално и да е приложимо в различни видове системи. Не намерих такава тема и ако има се извинявам предварително за пуснатата тема.
Много странно ми звучи изискването да е независимо от управлението на горелки :? . Камво ще контролира този контролер? Иначе има такъв контролер, но той си е за пелетна горелка:
http://www.naturela-bg.com/bg/product/4 ... i-i-kotli/
Има и още 2-3 модела, можеш да ги видиш в сайта.
kabel96 - специалист
[/quote]
Много странно ми звучи изискването да е независимо от управлението на горелки [/quote]
И на мен но с пръдня боя не става.Ако си струва не е проблем да се добави PT100 или 1000 към аналоговите входове или с външен конвертор ама всичко е до пари и възможности.Ето примерна цена само на конвертора. http://www.arduiner.com/en/shield-e-mod ... 36494.html
Е имам и интернет контрол и наблюдение но това са подробности. :axe:
bedamusa - специалист
LazarGanev написа:
bedamusa написа:
Здравейте интересувам се от следното нещо - Контролер който е с дисплей можещ да управлява системата за отопление с следните опции:
1. Стаен термостат.
2. Температура на водата в котела.
3. Управление на 2 циркулационни помпи по температура (при достигане на температурата на стайния термостат да изключва 1 от помпите).
4. Температура на бойлер(и).
5. Управление на бойлер(и) ако няма необходимата температура в отоплителната система да включи нагревателите.
6. Температура на изгорелите газове.

Има ли такова нещо на пазара? Идеята ми е да е нещо независимо от управление на горелки и тн. за да е универсално и да е приложимо в различни видове системи. Не намерих такава тема и ако има се извинявам предварително за пуснатата тема.
Много странно ми звучи изискването да е независимо от управлението на горелки :? . Камво ще контролира този контролер? Иначе има такъв контролер, но той си е за пелетна горелка:
http://www.naturela-bg.com/bg/product/4 ... i-i-kotli/
Има и още 2-3 модела, можеш да ги видиш в сайта.
От една страна си прав от друга не - голяма част от горелките нямат модули за конрол на бойлер помпи и температура на газовете и ако имат се управляват на място от горелката като нямаш възможност за мониторинг на случващото се (от 2-рия етаж на къщата примерно). Защо искам да е независимо за да си го слагам на каквото си искам без да се съобразявам с вида на горелката софтуера и и тн. Да мога да виждам без да се разкарвам каква е температурата на водата дали имам сериозен приблем с горенето и какво е състоянието на бойлера. Какво се получава за да ползваш подобни опции трябва да си купиш точно определена горелка или имаш избор само между 2 горелки и какво се получава купуваш нещо не толкова добро заради контролера. Имам и друг вариант всичко си го правя на модули и ги изнасям там където ми е кеф но се получават 2-3 дисплея за температура няколко индикации за включено изключено и накрая + 1 стаен термостат най-малкото на мен няма да ми хареса как изглежда няма да коментирам как работи една система от множество принципно независими компоненти. Ако сложа контролер на Натурела примерно на горелка която не е с него ще е играчка и ще и отпадне гаранцията (ако е нова или наскоро купена) и тук идва момента на независимост който е важен поне за мен в случая, за това отделен контролер за системата и той да е и стаен термостат за да си гасиш горелката и тя да не минава в разни суспенд режими и ала бала ници. Отделно управленито за бойлера и там ще е една тарапана избор на релета или контактори за да няма проблеми с включване и изключване под напрежение. Това ми е обосновката за отделен контролер.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не разбрах какво ще контролира този "контролер" :? ? Да разбирам, че ти трябва по-скоро мониторинг, а не контрол? За каква горелка става дума?
bedamusa - специалист
LazarGanev написа:
Не разбрах какво ще контролира този "контролер" :? ? Да разбирам, че ти трябва по-скоро мониторинг, а не контрол? За каква горелка става дума?
За в момента съм се спрял на грейко но не на 100% и още съм в дилема това което искам да управлявам е бойлера и кръговете а другото е както казваш ти по скоро за мониторинг на системата.
Evgeniy - майстор
Здравей,

Аз съм със стаен термостат Bboil.
С два такива Интернет термостата може да постигнеш голяма част, от това, което желаеш.
Скоро го купих, българска фирма е, прави пълна телеметрия на нейния сървър и се управлява от телефона. При проблем го ъпдейтват дистанционно. Дашборда поддържа няколко устройства в профила. Всяко има един изход управляем по температура на първия сензор, а безжичния вариант освен безжичен сензор за стайната температура поддържа още 4 цифрови температурни сензора само за мониторинг:
http://forum.napravisam.bg/viewtopic.ph ... 23#p834923
  • 1
  • 2

Тема "Контрол на отоплителна система?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: