• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
djendov - специалист
В ляво от трипътния имаш обезвъздушител. Натисни го отгоре с игла да видиш дали излиза вода или въздух.
Пада се точно над крана, който каза колегата да провериш...


Зад помпата на водното подово.
sergi - специалист
ок
мисля схванах какво да правя....

утре ще опитам да го докарам....майстора, де
пак ако не стане пак ще пробвам това което ме съветвате

благодаря
filmatoplo - майстор
:lol: Кой е майстор ,твоя или аз .И защо имаш проблеми с подовото.

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (108.51 KиБ) Видяна 1215 пъти
sergi - специалист
filmatoplo написа:
:lol: Кой е майстор ,твоя или аз .И защо имаш проблеми с подовото.

не те разбрах, но знам от постовете ти, че наистина си...МАЙСТОР! :prayer:
без ирония, разбира се!

но за моя маистор - наистина е майстор, но....е труден на посещения!
иначе, от направеното при мен , не знам дали личи неправилност?
syncho - майстор
1. Помпата не бих я поставил там
2. Не е ясно как са навити кръговете - дай някаква рисунка
3. Не видях дължината на кръговете
4. Изолирай датчика на трипътния вентил
5. Обезвъздушавана ли е изобщо системата и ако да - колко време? Трябва да знаеш, че едно подово се обезвъздушава няколко дена, за да се обезвъздуши както трябва.

Другото е, че ако е правено подовото с алуминиева вложка може и да е приплесната някоя тръба и да дава голямо съпротивление и да не може да превърта с необходимия дебит.

Доста неща може да не са наред, а тоя "майстор", ако е майстор на място ще си вдигне задника и ще си види системата, а не да те кара да се занимаваш с неща, които не са твоя работа да знаеш.
sergi - специалист
syncho написа:
1. Помпата не бих я поставил там
2. Не е ясно как са навити кръговете - дай някаква рисунка
3. Не видях дължината на кръговете
4. Изолирай датчика на трипътния вентил
5. Обезвъздушавана ли е изобщо системата и ако да - колко време? Трябва да знаеш, че едно подово се обезвъздушава няколко дена, за да се обезвъздуши както трябва.

Другото е, че ако е правено подовото с алуминиева вложка може и да е приплесната някоя тръба и да дава голямо съпротивление и да не може да превърта с необходимия дебит.

Доста неща може да не са наред, а тоя "майстор", ако е майстор на място ще си вдигне задника и ще си види системата, а не да те кара да се занимаваш с неща, които не са твоя работа да знаеш.

благодаря ти

тръбите са това или така бяха по фактура -

014 1-0001 - Тръба 16х2 с ал.вл. HAKA GERODUR Тръба 16х2 с ал.вл. HAKA GERODUR м 100 1.50 1.50 150.00
014 1-0002 - Тръба 20х2 с ал.вл. HAKA GERODUR м 40 2.04 2.04 81.60

кръговете са - 46, 58 и 79 л.м.

три последователни помещения по дължина, като колекторите от снимката са в първото.
от колектора най дългия кръг отива до последното най далечно помещение, втория до средното и най късия в първото с колекторите.

без да съм спец, и по спомен, мисля че подовото се обезвъздуши с машина, запалихме печката за извество време, но не с дни....!


сега в момента спирам един по един радиаторите и другите кръгове на подовото и се греят средния кръг подово, бойлера и 2 радиатора.
може да се каже че се усеща съвсем лека промяна на темп.на пода в средното помещение!

въпроса ми е , ако се сменят колекторите с такива с дебитомери, ще може ли да заработи коректно...?
защото и сега с тези мини кранове, се влияе на движението на водата, макар и не толкова прецизно.....но ефекта е едва забележим!

и дали ще мога аз да направя нещо сам, защото на село няма особено голям избор на специалисти.

говорих с майстора, но имал много работа....сега било такъв сезона...и т.н.
иначе като цяло съм доволен от това което направи при мен, но .......явно няма пълно щастие.
syncho - майстор
Как са "навити" кръговете - меандър или като змия?
sergi - специалист
syncho написа:
Как са "навити" кръговете - меандър или като змия?

не си спомням
някъде трябва да имам снимки....
сега като проверих в средното помещение има няколко топли петна и темп в помешението е 14 г.
от 3 кръга е пуснат само средния.

дали ще заработи с колектори с дебитомер?
syncho - майстор
Самото поставяне на колектор с дебитомери не постига нищо. Помагат да се разбере дали има циркулация и колко точно е тя, но ако има запушена тръба или прегъната няма да помогнат. Ако е до настройка ще дадат представа какво къде се случва.
sergi - специалист
като пипна входящата тръба когато работи помпата се усеща че минава вода.
и входящите тръби са горещи, а изходящите не са студени, но не са топли

май се отива на вариант , пускане на тръби и слагане на два радиатора......
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 16

Тема "проблем с подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: