• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
syncho - майстор
намери си снимките на кръговете и ги покажи да видим какво представляват
lov - майстор
Да зарежеш нещо направено е пълна глупост. Виж как можеш да надуеш всеки един от кръговете с вода от водопровода и да видиш дали имаш циркулация.
Гледам че там имаш и някакъв трипътен термовентил убеден ли си че работи и нее заклинил. Без източване на системата няма как да се провери по на татък.
Обяснявам го защото се сещам за един подобен случай с мой приятел. беше се хванал за главата и то не с подово ами класика с радиатори. И на края се оказа че малкия му син докато го наобикалял да гледа понапълнил тръбите с каквото намерил. :lol: Беше вадил рибарски плувки и разни топчета от играчки. :x А иначе почна да се съмнява в дефектни тръби. Но за радост всичките боклуци бяха изтекли в мивката и не се наложи да сменя тръбите. :)
И преди да почнеш да надуваш вземи на някоя от хубавите снимки покажи как ти е вързана помпата на подовото. Но не по теория а какво е означено със стрелка на самата помпа. Коя линия е топла и коя студена вода. Щото ми се струва че е на обратно или цветните гофрета са размемени. И другото което ме притеснява е точно къде е сложен сензора на термосмесителя. Контрола се прави по температура на изходящата вода а не на входа. Та ако е така би трябвало да е сложен на другия колектор. Също внимателно огледай термосмесителя и виж на неговите краища какви означения има с С и Н. Кое му е вход за топла вода кое за студена и кой извод го дават че е за смесена.
Нещо много омотано има в цялата схема на управлението което искам да изясниш преди да си почнал да правиш други глупости.
Hoвoceлckи - майстор
Не съм специалист по такива инсталации, но да попитам. Лилавата линия се явява байпас, шунт на "вход – изход" на котлето :? Така ли трябва да е? Защо?
Прикачен файл:
байпас.jpg
syncho - майстор
Освен тези двете помпи има ли друга при котлето? Според мен мястото на помпите е проблемът, но няма как да съм 100% сигурен, понеже не познавам инсталацията.
lov - майстор
Понеже не познавам този термосмесител колега а гледам че се занимаваш с тази работа би ли показал каква му е хидравличната схема. Е ако можеш да го познаеш по снимката. Кое са му входовете за топла и студена и имат ли обратни клапани в тях. Защото аз ползвам едни други подобни но с вътрешен сензор и за да станат за тази цел клапанчетата се махат. Нещо за сега не вярвам на информацията на пусналия темата и искам да съм на 100% сигурен поне е елементите.

п.п. Въпроса ми е към syncho но и ако някой друг знае нека да пише. От тел. зор да ровя из нета.
sergi - специалист
значи
на самия трипътен няма обозначения
опитах да дам повече инфо
трипътния - на ляво отива към подово, отдолу влиза топло а на дясно излиза студена към печката.
другите стрелки са посоките на помпите както са на тях.....
няма други помпи
обезвъздушителя е без игличка
при печката има само термостат и термометър с връзка към горната помпа на радиаторите
в момента е на 65 гр.

червиното гофре отива към бойлера
синьото се връща


....дано ви дойде нещо на ум!

Прикачен файл

снимка13491.jpg

Прикачен файл

снимка1349.jpg
снимка1349.jpg (50.53 KиБ) Видяна 1505 пъти
Последна промяна от sergi на ср яну 18, 2017 5:41 pm, променено общо 1 път.
syncho - майстор
lov като го гледам отдолу взима горещата, от дясно студената, а наляво смесва. Марката не мога да я позная по снимката и съответно няма как да извадя някакви технически данни.

Сега като се загледах в снимките още повече мисля, че не би трябвало да има проблем с така поставени помпи.

sergi ти опита ли да си обезвъздушиш подовото сега?
olelemaiko - специалист
трипътния взема от студената вода и я смесва с топлата.трипътния не връща студена вода.
sergi - специалист
syncho написа:
lov като го гледам отдолу взима горещата, от дясно студената, а наляво смесва. Марката не мога да я позная по снимката и съответно няма как да извадя някакви технически данни.

Сега като се загледах в снимките още повече мисля, че не би трябвало да има проблем с така поставени помпи.

sergi ти опита ли да си обезвъздушиш подовото сега?
нямам си и идея как се обезвъздушава.... :?
не се чува шум при работа на помпите....
sergi - специалист
това пише на термоглавата на трипътния
HEIMEIER
ако не бъркам
Последна промяна от sergi на ср яну 18, 2017 5:53 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16

Тема "проблем с подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: