Най - вълнуващия въпрос зимно време.
skulboy - специалист
Здравейте! Наскоро се напука стария живачен термометър на котела и ми се ще да го заменя със новите кръгли термометри. Въпросът ми е, трябва ли да се правят някакви модификации за да се монтира новия или просто трябва да се развие гайката от снимката която съм прикачил. След като развия въпросната гайка, която държи "кожуха" на термометъра, ще текне ли вода?
Прикачен файл:
thermo.jpg
markoscbr - специалист
Сваляй смело,ако имаш кранове на входа и исхода само да не върви котлето, и в магазина всичко ще ти предложат успех
skulboy - специалист
Кофтито е, че нямам кранове нито на студена, нито на топла вода (вход/изход), но пък имам кранове на входа на всеки радиатор, ако ги спра и запуша разширителния съд, ще има ли налягане, което да избие от котела когато развъртя термометъра?
markoscbr - специалист
разбира се че ще има, на собствена гравитация ли си, имаш ли помпа , освободи налягането то ще е около атмосфера покрай котела да не правиш всичкото в вода в къщи.Слагаш си манометъра -новия и си допълваш от градската система пак около атмосфера това е, и каквото си отварял затваряш успех
skulboy - специалист
Котела е във мазе, всички радиатори са на първи етаж, системата е със помпа. Как да освободя това налягане? Освен да източа цялата система, друго решение в моя случай не виждам.
lz2skt - специалист
Развий пл.капачка и извади термометъра...сондата метална ще остане...купуваш си един термометър с изнесена сонда и готово...

Тема "Смяна на термометър на стар котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: