Най - вълнуващия въпрос зимно време.
radius - майстор
Здравейте,
Кратка ювертюра: искам да наблюдавам и анализирам системата, която направих с Мицубиши Екодан моноблок. Главно от гл. точка дали ми е нужен буфер, тъй като опитите миналия сезон показаха, чести включвания на инверторната машина при топло време. Разхода е супер, но ми е жал за компресора. Не съм оптимизирал всички опции от сервизните менюта ( ще ги побъзикам задължително), но едва ли ще помогнат , тъй като съм близо като консумация до минимума на машината. Само подово имам. При +8С имам 6 включвания за час ( 7:45мин работи, 2:15мин почива), честичко е. Има разни schedule в менюто и мога да го направя да работи през 2 часа за по-дълго, но не е това идеята за инвертор. То това с оптималните настройки си е за отделна тема ( май бях писал такава), но тук питам за елементарен мониторинг.
На фона на направеното от някои колеги, аз искам нещо съвсем просто - да знам колко време е работил компресора. Първо си мислех за някакъв датчик за консумация, но по-просто ще е с температурен логер - по промяната на темп. в системата лесно ще си направя извод кога е работил компресора и кога се е размразявал. Дали това ще ми свърши работа, даже си върви със софт за анализ номер 1
Или нещо такова с памет, няма да е нужен компютър постоянно номер 2
djendov - специалист
Първото ми предложение щеше да е Ардуино. Има много, МНОГО иписани варианти в google, instructables, arduino.cc и където се сетиш.
Мога и да помогна, но не в момента. Иначе аз смятам с ардуиното + датчици за температура и влажност + 433mhz RF transmitter+receiver да си направя мониторинг на цялата къща + външна температура. Отне ми два дни, за да науча необходимото за програмирането м. Има и доста приложения за андроид, в които само си рисуваш схемата с бутони, дисплейчета и т.н., а те създават програмния код. Само дето преди това трябва да излея още 2 плочи, иззидам стени, наредя водното подово и да избера термопомпата :))))))))
Трябваше да съм готов, ама защо точно сега да не хванат 20 дена сняг и дъжд във Варна....

Твоя вариант обаче, е доста по-лесен и бърз. Смятам, че ще ти свърши работа, въпреки, че не съм ги виждал до сега тези УСБ джунджурийки.

п.с. Кажи пак отопляемата квадратура, изолацията на под/стени/таван и мощноста на термопомпата. Опитах се да ги намеря из коментарите ти, но си писал доста вече :lol: :lol: и едни сметки за ток биха били чудесни...че аз смятам да взема термопомпа САМО за водното подово и ме е страх да не се презапася, и да се налага да слагам буфер. Ще взема отделна термопомпа за климатичните тела, хем в много студено време да насмагат двете с камината, хем да имам резервен вариант, ако се счупи едната. А и като бонус, едната ще работи на 35 градуса с много голям КОП. Малко по-скъпо ще излезе, ама като избегна буфер/работа в преходните сезони/малко цикли он/оф...май ще е по-добре
radius - майстор
Поръчах си номер 2 за 25лв, все за нещо ще го ползвам като приключат анализите :).

Тема "Мониторинг на фабрична ТП" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: