Най - вълнуващия въпрос зимно време.
iliya_i - майстор
[quote="Mapek Няма да коментирам за откритите нагреватели и колко златна би излязла .... [/quote]
Ами производителя или вносителя трябва да заплати само на ПУДООС такса за рецилниране на електрическо и електронно оборудване, по спомен 2.75 лева/килограм.
Само от тази такса цената скача около 300.00 лева.
Друг е въпроса, че ако сам си я направиш/преработиш, никой няма да ти търси тези пари.
Chefo77 - майстор
Марек, а кой точно му е казал, че не може да си направи такава?
Разбира се, че ще споделиш, нали затова е форума :)
infomar
Всичко може да се направи, живеем в космически век... до Марс стигнахме... :partyman: ама що към една печка с водна риза не и се купи един "Раховец" - кеф ти на ток, кеф ти на газ... и да се сложи до нея :?
Нещо проблем ли е две печки една до друга :?

п.с.
Между впрочем по времето на "лошият" социализъм" у нас се правеха интересни хубави неща.
Намерил съм си една почти нова, не ползвана отоплителна газова печка с комин, за резервно отопление в една от стаите, за да не слагам камина там. Много рядко ще се ползва зимата. Страшно добре топли на газ, въобще не мирише и е пълна конкуренция на подобни "западни" печки за по 300-400 евро.. за кемпери и каравани>
fbr - майстор
infomar написа:
Нещо проблем ли е две печки една до друга :?
Явно там се крие проблема. Но сръчни ръце могат да "вградят"' Раховец и към Пернишка печка.
sokolov.91 - майстор
fbr написа:
infomar написа:
Нещо проблем ли е две печки една до друга :?
Явно там се крие проблема. Но сръчни ръце могат да "вградят"' Раховец и към Пернишка печка.
Наистина проблема е пространството. Става дума за мазе няма и 10 кв/м, в което има и маса и столове и хладилник и пералня и мивка и бюфет и така...
Ок тогава - давайте идеи за самоделна печка.
mitkomaca - специалист
Аз ти предлагам даси направиш нещо подобно, размерите са му 40/55 на 55 височина вратата е 35 на 45 вътре влиза дълго 50 санта дърво, с едно зареждане поне 6-7 часа държи, с нея топля три стай по груба сметка са около 45 квадрата, с една голяма буца лигнитни въглища държи над 14-15 часа, на нея без проблем може и дасе готви, поради липса на фурна съм си взел фурна за кюнец, тя ми беше към 50 кинта с доставката с нея върви и тавичка ф30 санта слагам я на мястото на лирата и се пече перфектно в нея тава влиза висока до 1О санта, по груби сметки печката е някаде около 10-12 киловата, а тая малката на снимката е ловешко произродство и тя топли много но недостатъка и е,че горивната и камера е малка и често трябва дасе кладе на дърва а на донбаски направо очервава цялата, по принцип хобито мие правенето на всякакви печки и имам откаде да взимам на тънкана както черна така и неръждаема ламарина на мойта всичко е от черно само плота от горе е от 2мм неръждавейка, цялата ми стъпи някаде към 120-130 кинта

Прикачен файл

1486496800721.jpg

Прикачен файл

1486496683111.jpg

Прикачен файл

1486496608319.jpg

Тема "Има ли такава печка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: