Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sokolov.91 - майстор
Здравейте. Интересувам се съществува ли комбинирана готварска печка на ток и на въглища с водна риза? Става дума да има котлон на ток и фурна на ток, също и фурна, която се топли от твърдото гориво и плот, който също се топли от твърдото гориво и водна риза. Родителите ми имат подобна такава от едно време нафтова готварска с един котлон и една фурна на ток. Става дума за такава https://www.bezplatno.net/%D0%BE%D0%B1% ... 337854.jpg (да не се приема като реклама просто давам за пример). Тази печка няма водна риза. Аз искам такава като тази от примера ми,само че не на нафта, а на въглища и да има водна риза. Искам да махна тази нафтовата печка на наще от едно време и да сложа такава за каквато питам на нейно място и да си топля и етажа с нея с радиатори.
sokolov.91 - майстор
Хайде де. Никой ли не е виждал такава печка?
Antonii - майстор
Явно никой не е.
Поне аз не съм.
sokolov.91 - майстор
Antonii написа:
Явно никой не е.
Поне аз не съм.
Жалко :(
iliya_i - майстор
Тъй както я описваш, с 2 фурни, плот, 2 ел. котлона и водна риза, става към 130 см. шорока. Вземай една на дърва с фурна, и отделно една тип Раховец и си готов. Ти още малко ще поискаш и с вградена пералня :lol:
Инъче тази нафтовата от снимката, съм я виждал в къщи кято дете, когато нафтата беше 24 стотинки за литър.
6osi6 - майстор
Има подобна печка с керамичен плот, долно и горно загряване на фурната, но няма пералня и електрически котлони.
ben84 - специалист
Най-близко е "Бисер" https://www.olx.bg/ad/pechka-na-darva-ID64pj4.html
Водна риза се прави.
andy_forresite - майстор
Имам такава печка, НО беше твърдо гориво и два обик овени котлона плюс фурна с лампа. Да, обаче от жегата прегоря инсталацията отвътре. Кабелите бяха изолирани, но два пъти се стопиха. После й сложихме водна риза.
Та със керамичните бър, онагряващи котлони не виждам кой ще произведе исканата печка. А и няма смисъл, защото котлон ти е самата чугунена плоча отгоре, а фурната е функционална и без ток, само трябва да слагаш дърва. Няма да си сготвиш без в стаята да стане много горещо.
sokolov.91 - майстор
Не искам вградена пералня. Това вече отива към подигравка. Не виждам какво смешно или чудно в заданието, а именно: котлон и фурна на ток и с водна риза на въглища. Такава печка би била доста добра комбинация не само за мен. При родителите на жена ми парното им е точно такова. В мазето на бабата има сръбска готварска печка на твърдо гориво с водна риза и печката грее радиатори на горния етаж. Само че бабата изтрая половин зима мислейки си, че може и да се грее и да си готви с печката и отиде и си купи електрическа готварска печка с 2 или 3 котлона не помня и електрическа фурничка тип Раховец. Сложи електрическата печка на една маса до другата и така... На едната готви на другата се грее и грее етажа над нея. И тук пак казвам ако имаше комбинирана печка на ток и въглища с водна риза щеше да е не заменима в такива ситуации. Особено ако става дума за мазе с ограничено пространство както е случая с моите родители и особено когато стане лято и въглища не можеш да гориш.
Такава печка Бисер каквато колегата ми показа е точно каквото ми трябва, само да има водна риза. Май само той ме е разбрал какво искам. Само дето не искам да и правя аз или някой друг водна риза, а искам да отида и ако има от къде да си я купя готова. Това е и моя въпрос - Имал ли такава печка? Ако няма тогава вече ще се принудя да попитам как да си направя такава, защото пак казвам една такава комбинация би била не заменима в много ситуации.
6osi6 написа:
Има подобна печка с керамичен плот, долно и горно загряване на фурната, но няма пералня и електрически котлони.
Би ли споделил?

Тема "Има ли такава печка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: