• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Стоян Славев - специалист
Идеята ми е да споделим,колко са градусите в комина при различните котли и горелки.Да споделим подобрения по котлите,доработки и т.н.т. за благото на народа :)
andro440 - майстор
при мен са по ниски от тези на изходящата вода ,на щранга на изхода на котела водата е на 65 градуса -там не мога да си държа ръката защото ми пари ,но на комина -без проблем ,почти е студен
Стоян Славев написа:
Идеята ми е да споделим,колко са градусите в комина при различните котли и горелки.Да споделим подобрения по котлите,доработки и т.н.т. за благото на народа :)
gnt69 - майстор
И аз тъй на моя имам термометър и на него пише 100 градуса на газовете, пък мога да си държа ръката неограничено време а на тръбите които са само 70 градуса не мога. :partyman:
lz2skt - специалист
На Херца температурите на изходящите газове трябва да са между 80-130.Добър критерий за ориентировка
Също е интересно каква е температурата на изгаряне на горивото. Как и с какво мага да я измеря? Така бих могъл грубо да си сметна КПД на котела.
При мен държи 100-115 градуса на почистен котел. Ако не се чисти, на третия ден 140-145. Горя слънчоглед, а това са данни преди да свържа контролер на буфера. Сега, сякаш, работи в по добър режим и отделя по малко пепел.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на ср яну 18, 2017 7:52 am, променено общо 1 път.
Стоян Славев - специалист
Аз съм с котел Бурнит 40кв.На 22кв. газовете са ми 115гр.След тунинг с помощта на Боби.Без доработките градусите бяха 170.
Стоян Славев - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
Също е интересно каква е температурата на изгаряне на горивото. Как и с какво мага да я измеря? Така бих могъл трубо да си сметна КПД на котела.
При мен държи 100-115 градуса на почистен котел. Ако не се чисти, на третия ден 140-145. Горя слънчоглед, а това са данни преди да свържа контролер на буфера. Сега, сякаш, работи в по добър режим и отделя по малко пепел.
За това се обърни към bobi65 той е по високите градуси на горене,последния термометър в камерата го стопи на 1500гр. :-D
preslav - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
Също е интересно каква е температурата на изгаряне на горивото. Как и с какво мага да я измеря? Така бих могъл грубо да си сметна КПД на котела.
При мен държи 100-115 градуса на почистен котел. Ако не се чисти, на третия ден 140-145. Горя слънчоглед, а това са данни преди да свържа контролер на буфера. Сега, сякаш, работи в по добър режим и отделя по малко пепел.
Понеже не съм в час с материята мога да те свържа с приятел, който има дистанционен термометър (нещо от рода http://xn--80ahbgcm.bg/categories.php?C ... GwodKtEM7w - не знам до какви температури мери) и термографска камера (не съм виждал, но е нещо такова - http://www.micom-tm.com/bg/termografske ... 0wodVU0HUA). Само трябва да го попитам дали му се занимава.
Дори вече говорих с него - неговият термометър е до 550 градуса, а и не е сигурен дали може да мери пламък, а е само за повърхности. Същата манджа е и с камерата. Но в нета видях термодвойки до 1600 градуса, ама цената им е на спанака.
Имам такува чудо, ама мери до 600 гр. Някаква евтинийка от Лидъл.
Мери точно, но не на всякакви повърхности. Не ръждавейка и мед не хваща.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Колко са градусите на изгорелите газове?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: