Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
kalin72 написа:
Анди....70 м2 има човека като площ. супер-дупер изолиран е. 10 квт ще са му много....как реши, че баш твоя котел му е нужен??
Това някакъв упрек ли е, как да го разбирам? Писал съм КАТО моя. Плюс това не говоря за мощност, нито какъв е. Последно съм му цитирал мощности за разни дефрота.
Не знам кой друг котел ще работи нормално при него, освен КАТО моя.
kalin72 - майстор
Анди, под "като твоя" не разбирай точно твоя екземпляр. Разбирай модела Торч. Ама и защо пък котел?
andy_forresite - майстор
Защото иска да сложи котел в избата. Само че държи да е на дърва. Аз поне не знам такъв да издържа цяла нощ. Дакон като твоя ... е Бош всъщност ... на въглища изкарва и 10 часа, но на дърва сигурно е 3 пъти по-кратко време. Някак се губи ефекта на котела - да поддържа продължителен огън с едно зареждане. Пиролизните не са ми ясни. Те пък дали имат толкова малки (слаби) модели. Дано излезе нещо добро от дефро. Моите наблюдения сочат недостатъчно добро познаване на тази марка. Тук не съм виждал дискусия за техни модели и гориво дърва.
jabata - специалист
Анди, уважавам мненията ти. Но тука си в малка грешка. Човека пита за котел на дърва, ти го хвърляш към пелетите, т.е. 3 метра над върбите.
За пиролизен котел, желателно е да има и буфер, и самия котел не работи никак добре, ако дървата са с влажност над 20%.
Иначе за Бош-а, не си съвсем прав. Навремето с един безкрайно стар Дакон (предшественик на Бош) изкарвах и до 6 часа, като го натъпча с достатъчно дърва. Но всичко си зависи от това колко е студено навън, и оттам колко изстива къщата. Но за средна зима, с дневни температури около +3 градуса, изкарваше и до 6 часа. И като се прибера от работа, вечерта все още имаше жар, така че небеше наложително даже и ново запалване, но температурата беше паднала на 40 градуса.
kartechar - специалист
Купуваш си един VIADRUS U22D 20 kW и като го надумкаш и затвориш може и 12 и повече часа да изкараш без зареждане!
https...
Последна промяна от Virtex на пет фев 16, 2018 8:33 am, променено общо 1 път.
Причина: изтрит линк с реклама

Тема "какъв котел на дърва?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: