Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Виж сложи такъв диск над горелката ,отрзява пепелта още долу без да се качва горе и да задръства котела горе .Диска е добре да е чугун ,може и от желязо или керамика .Виж някой клип в ютуб ще ти стане ясно .
wankata7108 - специалист
Здравейте имам опит с настройки на такъв котел .Обслужвам и настройвам такъв от 6 години .Пишете какво ви интересува мога да помогна .
filmatoplo - майстор
Нали четеш човека какво пита .
dari__1 - помощник
Здравей те колеги
да кажа какво стана с моя проблем и как го отстраних поне според мен,но първо искам да благодаря на тези които малко или много ми помогнаха.
Значи опитах всичко ,което прочетох и ме посъветваха, слагах и така наречения "шмиргел", запуших и вентилатора за да дъха по малко и проблема си остана.Даже мога да каже ,че и малко се задълбочи. След много умуване и гледане "като теле в дувар" забелязах ,че това дето разтиля пелетите( ако може да помоля пак
gnt69
за помощ да качи пак снимки) не е на мястото си, сложно за обяснение,но с няколко думи това нещо се върти заедно с подаването на пелети и ги разтиля равномерно, та това чудо има възможност да се движи нагоре надолу по оста си. При поставянето на котлето го умувах ме къде точно стои въпросната джаджа, но поради факта ,че преди това е била леко задрала в горелката се наложи да я монтирам така, че да не задере пак. Преди три дни я свалих и отрязах проблемния първи зъб и така вече с няколко опита мисля , че я наместих оптимално на мястото и. Промените са почти снежно бяла сажда, минимално запушване на димоотводните тръби и най-важното около 25кг по-нисък разход на пелети.
Преди бях на програма 10 подавания през 90 секунди при зададени 60 градуса на водата ,сега след промените е на 6 подавания през 65секунди и пак 60 градуса на водата, което за мен е голяма промяна.
Ако имам успех със снимките ще се види сегашното състояние.
ПС и пак проблем със снимките
filmatoplo - майстор
Радвам се че си успял ,знаех си че има нещо но само собственика би го открил защото ние от разстояния не можем . :)
dari__1 - помощник
wankata7108 написа:
Здравейте имам опит с настройки на такъв котел .Обслужвам и настройвам такъв от 6 години .Пишете какво ви интересува мога да помогна .
здравей колега чак сега ти видях коментара за което се извинявам
първо да попитам от къде си и кажи какво гориш( пелети,костилка или въглища),какво отопляваш ,ориентировъчен разход на ден и като цяло доволен ли си от котела
по принцип ме интересува как правиш съотношението на настройките подаване, интервал между подавания и обороти на вентилатора и дали има значение на каква височина е заравнителя от самата горелка( въобразявам ли си или не че има), а и ако имаш спирали горе в димоотводите как ги разполагаш (ако има значение)
много въпроси задавам ,но първа година ще го ползвам и стартовите резултати малко ме разочароват понеже много трудно (да не кажа почти невъзможно) целя настройките
п.с. ако е проблем за модераторите да продължим на лични

Тема "котел saypet" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: