• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ал_ - специалист
пон ное 11, 2019 7:42 amLisko написа:
Не се занимавайте с глупости а си добавете едно циклонче за 20 долара.
Не е съвсем в духа на форума, но при наличието на готов компонент и аз не намерих за целесъобразно да си играя да правя циклон филтър. Хубавото е, че с малко играчка маркучът на керхера пасна добре, и лесно се разкача, когато ми трябва само прахосмукачката
Е, няма “търговски” вид, но върши работа, което ми е по-важното. Остава само една стойка за бидона, за да не се обръща
Прикачен файл:
IMG_0030.jpeg
ivanovbg - майстор
съб яну 13, 2024 6:25 pmАл_ написа:
пон ное 11, 2019 7:42 amLisko написа:
Не се занимавайте с глупости а си добавете едно циклонче за 20 долара.
Не е съвсем в духа на форума, но при наличието на готов компонент и аз не намерих за целесъобразно да си играя да правя циклон филтър. Хубавото е, че с малко играчка маркучът на керхера пасна добре, и лесно се разкача, когато ми трябва само прахосмукачката
Е, няма “търговски” вид, но върши работа, което ми е по-важното. Остава само една стойка за бидона, за да не се обръща
IMG_0030.jpeg
Аз ползвам тухла на дъното на кофата. Не се обръща вече.
Ал_ - специалист
А не ти ли е неудобно изпразването с тази тухла?
Предпочитам поставка, за да и монтирам колела, и да мога да го подритвам нагоре-надолу из гаража
ivanovbg - майстор
съб яну 13, 2024 10:03 pmАл_ написа:
А не ти ли е неудобно изпразването с тази тухла?
Предпочитам поставка, за да и монтирам колела, и да мога да го подритвам нагоре-надолу из гаража
Много ми е лека кофата(25кг от латекс), а се получи висока и се обръща лесно. А изпразването е за секунди. Изсипвам всичко, взимам си тухлата и я пъхам отново. Все си мисля да я залепя за дъното, но ... А и къде да я подритвам? Стои си до камината.
Andri01 - майстор
Моя циклон беше на количка-пускал съм снимки тука. Сега е монтиран стационарно в мазата,а до камината е изведен само шланга и ел.ключа, имам такава възможност. Бидона се изпразва на пролет-големичък е все пак.
ivanovbg - майстор
Това е много добро решение, особено ако е комбинирано с прахосмукачка във всяка стая, но е късно за мен. Подово, инсталация, комуникации е в пода и не ми се рискува. А можеше лесно да стане ако бях се замислил по рано. Нали почистването не ми е приоритет :-D

П.П. Сега като се замисля, че ми предстои изолация само с дупчене на стената може да се получи, а въздуховодите да се интегрират в изолацията. Знае ли някой откъде може да се поръчат накрайници с ключета за въздуховодите във всяка стая?
  • 1
  • 2

Тема "Прахосмукачка за пепел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: