Най - вълнуващия въпрос зимно време.
J25 - напреднал
Да използвам темата докато не е изтрита.Аз съм с конвектори Burnit
За охлаждане да охлаждат си добре.
Проблема е при отопление.Искат 45 или 46 градуса топлоносител за да тръгнат да работят от което се губи смисъла за използване с нискотемпературна система - Термопомпа.
Преправят се но вече това е допълнителна преработка за да тръгне на по ниска температура.
Искам да попитам дали е възможно,появата на висока влажност в помещението вследствие използването на конвекторите в режим охлаждане?
LazarGanev - "Велик майстор"
нед сеп 03, 2023 11:50 pmJ25 написа:

Искам да попитам дали е възможно,появата на висока влажност в помещението вследствие използването на конвекторите в режим охлаждане?
:-D Майтапиш се, нали?
brum - майстор
нед сеп 03, 2023 11:50 pmJ25 написа:
Проблема е при отопление.Искат 45 или 46 градуса топлоносител за да тръгнат да работят от което се губи смисъла за използване с нискотемпературна система - Термопомпа.
Преправят се но вече това е допълнителна преработка за да тръгне на по ниска температура.
Отвори им документацията и прегледай дали няма настройки за тази работа. Ако не тръгват под 45 градуса как тръгват в режим на охлаждане?

нед сеп 03, 2023 11:50 pmJ25 написа:
Искам да попитам дали е възможно,появата на висока влажност в помещението вследствие използването на конвекторите в режим охлаждане?
Не е възможно. Върху конвектора и вътрешното тяло на климатика по един и същи начин се образува конденз който се извежда навън. Ако не стигаш до точката на конденз значи не охлаждаш особенно :) .
шоп - майстор
нед сеп 03, 2023 11:50 pmJ25 написа:

Проблема е при отопление.Искат 45 или 46 градуса топлоносител за да тръгнат да работят от което се губи смисъла за използване с нискотемпературна система - Термопомпа.
Имах го същият проблем. Прочети темата термопомпа вода вода всеки може да си направи сам.
Там Боян ме посъветва да монтирам едни бестепенни съпротивления и си реших проблема за стотинки.

Моята ТП я карам на 28-32 гр
J25 - напреднал
пон сеп 04, 2023 11:34 amшоп написа:
нед сеп 03, 2023 11:50 pmJ25 написа:

Проблема е при отопление.Искат 45 или 46 градуса топлоносител за да тръгнат да работят от което се губи смисъла за използване с нискотемпературна система - Термопомпа.
Имах го същият проблем. Прочети темата термопомпа вода вода всеки може да си направи сам.
Там Боян ме посъветва да монтирам едни бестепенни съпротивления и си реших проблема за стотинки.

Моята ТП я карам на 28-32 гр
Здравей!
Да вече имам такива монтирани съпротивления за това писах че се преправят и вече си работят на отопление със ниска температура на топлоносителя.
Производителят обаче не казва и дума по този проблем.Важното е стоката да се продава.
J25 - напреднал
Отвори им документацията и прегледай дали няма настройки за тази работа. Ако не тръгват под 45 градуса как тръгват в режим на охлаждане?



На охлаждане си тръгва без проблем защото тогава топлоносителя си върви с ниска температура.
dedal - специалист
нед сеп 03, 2023 11:50 pmJ25 написа:
Да използвам темата докато не е изтрита.Аз съм с конвектори Burnit
За охлаждане да охлаждат си добре.
Проблема е при отопление.Искат 45 или 46 градуса топлоносител за да тръгнат да работят от което се губи смисъла за използване с нискотемпературна система - Термопомпа.
Преправят се но вече това е допълнителна преработка за да тръгне на по ниска температура.
Искам да попитам дали е възможно,появата на висока влажност в помещението вследствие използването на конвекторите в режим охлаждане?
Взех едни на Клима 2000 които бяха така.Купих си и едно Китайче.
Китайчето бачка и на 30 без проблем. И общо взето извиках тези от Клима 2000 и ги накарах или да принудят тяхното да бачка като Китачето или да си го съберат и да ми върнат парите.
След 3 дена неистови мъки си събраха боклука и ми върнаха парите с които си купих курайче. Та в момента имам вече 8 китаки дето на 35 държат 22 в стаята.

Тема "Термопомпа и охлаждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: