Най - вълнуващия въпрос зимно време.
MamaMy - майстор
Много разсъждения за нищо.
1115 написа:
Най-високата точка е на около 10м височина от разширителя, който е в най-ниската точка.
1115 - специалист
1115 има тестова помпа за налягане с която пълни системата. Там също имам драма ама за това по-късно.
Сега последно да ползвам тефлонов конец?
Преди е направено с някакъв боядисан тефлон и е ок. Какво може да е .


П.П. тръбите са на шибано място и нямам много или лесни опити.

Прикачен файл

IMG_20230830_181302.jpg

Прикачен файл

IMG_20230831_231646.jpg
kozl - майстор
Скоро си купих жълта тефлонова лента. Била за газови инсталации - така ми казаха в магазина, а аз я взех за водопровод :roll:
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз бих надул РС на 1,5 бара, а системата на 2 бара. Много неудобно място за работа, бих сменил ъгловите ППР преходи с прави, да сочат нагоре, после бих ползвал ъглов кран с холендър за връзка между двете тръбни системи
fbr - майстор
пет сеп 01, 2023 2:09 pmLazarGanev написа:
Аз бих надул РС на 1,5 бара, а системата на 2 бара.
Сигурен ли си.
LazarGanev - "Велик майстор"
Да, разбира се след като се уверя.че предпазния клапан е на 3бара, ако е долу
fbr - майстор
А манометъра на системата къде ще мери налягане, долу при РС или горе при радиатора.
LazarGanev - "Велик майстор"
Предполага се, че всичко е долу, в котелното
fbr - майстор
И какъв е смисъла от РС в такъв случай. В режим на покой съда ще бъде почти пълен.
Обратното ако направиш, какво ще се получи. В режим на покой съда ще бъде празен, налягане на въздуха в него 2.0, на системата 1.5 При повишаване на температурата, налягането в системата бързо се качва от 1.5 до 2.0(налягането на въздуха в съда) т.к съда не поема течност, и след това продължава бааавно да качва, понеже съда започва да поема течност, до стойности в зависимост от обема на системата и обема на съда. По траекторията по която се движи налягането на системата в зависимост от нейната температура, винаги може да отчиташ налягането на въздуха в съда и разполагаемия капацитет за поемане на течност. Ако достигне бързо до налягане на отваряне на предпазния клапан, това е сигурен признак, че съда е с недостатъчен обем.

Тема "Неволи с отоплителна инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: