Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,

търся съвета ви.
Ситуацията е следната.
Горивна камера с изход за димоотвод Ф180мм, на етаж 1.
Комин изграден с керамични коминни тела който започва от плочата на етаж 2 с Ф250мм.
Камината се намира под комина, но отворите не съвпадат осово, има отместване около 15-20 см.

Въпросът ми е как най правилно и лесно и сигурно да свържа камината с комина.
Идеята ми е от камината да изляза с гъвкав двуслоеен димоотвод с Ф180 и тук идва въпросът как да го включа в комина.
Търсих и видях че има преходи, но обикновено са на по малка стъпка ( да речем 180-200 / или 230-250 ), докато при мен трябва да е от 180 към 250.
Освен това не ми е ясно по посока на дима евентуален преход какви краища трябва да има
- Женско - Мъжко ( гъвкав димоотвод влиза в прехода --> прехода влиза в комина )
- Мъжко - Мъжко ( гъвкав димоотвод се нанизва на прехода --> прехода влиза в комина )

Отделно самите снадки между гъвкавия димоотвод, прехода и комина как се укрепват, лепят ли се, скоба ли се слага или нещо друго?

Потърсих информация и снимки на подобни изпълнения, но не можах да намеря ясно обяснено това което ме интересува.

И накрая но не на последно място, препоръка където биха могли да ми изработят нужния преход за който евентуално ще получа съвети тук от вас.

Благодаря!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Защо ти е осово отместване
Опростявай. Измери точно :-)
Долното влиза в горното
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Гъвкавата връзка да е външно и на двете Ф180 за да може да се стегне със скоба, тел или каквото има подходящо.
Прехода го виждам тикнат във Ф250 и анкериран за тавана. (на картинката)
Може да се направи, не е проблем въпрос на верни размери.
Ти не каза от къде си.

Прикачен файл

PREHOD.PNG
PREHOD.PNG (70.49 KиБ) Видяна 910 пъти
ср окт 11, 2023 10:26 amabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Гъвкавата връзка да е външно и на двете Ф180 за да може да се стегне със скоба, тел или каквото има подходящо.
Прехода го виждам тикнат във Ф250 и анкериран за тавана. (на картинката)
Може да се направи, не е проблем въпрос на верни размери.
Ти не каза от къде си.
Привет,


благодаря за отговора, наистина.
От София съм.

В момента поръчах един преход М / М Ф180 - Ф245мм
който да влезе в Ф250 комина, а от другата му страна да е нанизан гъвкавия Ф180.
Чакам да стане и ще тествам.

Ако се получи и всичко е наред, мисля да укрепя прехода с една скоба от от този тип ( има къде да я хвана )
Изображение
D_U_D_E_ - помощник
Здравей,
Случиха ли се при теб нещата и как, защото аз съм в същата ситуация.

Тема "Включване камина( горивна камера) към комин, как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: