• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
remarek - специалист
съб ное 18, 2023 8:40 pmfbr написа:
съб ное 18, 2023 7:36 pmremarek написа:
Тоя разширител също ли се обезвъздушава? Видях отгоре един клапан
Направи една снимка, да видим.

Прикачен файл

20231118_221312.jpg
20231118_221312.jpg (47.57 KиБ) Видяна 330 пъти

Прикачен файл

20231118_221324.jpg
20231118_221324.jpg (61.58 KиБ) Видяна 330 пъти
fbr - майстор
Тук обезвъздушителя се ползва за тапа.
Детето - специалист
съб ное 18, 2023 7:31 pmfbr написа:
Така е, като разширителния съд е на подаващата вода на камината. Като работи камината, респективно помпата, отвориш обезвъздушител, не излиза ни въздух, ни вода, ама става друго, което не забелязваш, а именно смуче въздух от обезвъздушителя. От тук и отговор на въпроса, защо прелива разширителния съд.
Според мен смуче въздух когато са затворили (започнат да затварят) крановете на радиатора. Обезвъздушителите отварят, помпата изтегля водата от радиатора и започва да я бута към разширителния съд. Затова и бавно се покачва нивото и започва да прелива.
Лично аз бих махнал автоматичните, да не остане системата без вода и да стане беля.
пон ное 20, 2023 6:34 pmДетето написа:
.....
Лично аз бих махнал автоматичните, да не остане системата без вода и да стане беля.
Като се затворят капачките на автоматичните,те стават ръчни.
Излишна гимнастика, според мен.
Освен това, много по удобни са когато се прави нещо по тръболяка и се наложи да се обезвъздуши инсталацията- просто се развиват капачките, допълва се вода и.....туй то. Никакво обикаляне с отвертка и канче.
Не е идеалната инсталация, но определено е грешка, че е оставил АО отворени, след като е обезвъздушил и е запалил печката.
Просто е трявало да ги затвори.
  • 1
  • 2

Тема "обезвъздушаване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: