• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivanovbg - майстор
И аз тази пролет направих една купчина по висока от мен и 5-6метра дълга от клони. Викнах един познат с горски мулчер и за няколко минути я смля. С подобна дробилка сигурно щях да утепам няколко дни.
съб апр 20, 2024 10:19 pmivanovbg написа:
И аз тази пролет направих една купчина по висока от мен и 5-6метра дълга от клони. Викнах един познат с горски мулчер и за няколко минути я смля. С подобна дробилка сигурно щях да утепам няколко дни.
Да не обърка нещо?
hidrazin - майстор
Кое е сега най-икономичното отопление след последните изменения ?
На ток. Както винаги и с много малки изключения.
:partyman:
MamaMy - майстор
Ако не те хванат горските с крадени дърва даже става жега. Дори с краден ток не можеш да вдигнеш толкова градуса.
ivanovbg - майстор
съб апр 20, 2024 10:27 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб апр 20, 2024 10:19 pmivanovbg написа:
И аз тази пролет направих една купчина по висока от мен и 5-6метра дълга от клони. Викнах един познат с горски мулчер и за няколко минути я смля. С подобна дробилка сигурно щях да утепам няколко дни.
Да не обърка нещо?
Да, ракия с бира.
нед апр 21, 2024 10:33 amivanovbg написа:
То се разбра за къде е, ама бързо си прехвърлял и темите.
pavelvasilev - специалист
Засега, най-икономично е отоплението ни с климатици, това при дългогодишно ползване за в София апартамент, и две двуетажни къщи едната е към Тетевенския край и другата е към Велико Търновския район.
нед апр 21, 2024 7:35 pmpavelvasilev написа:
Засега, най-икономично е отоплението ни с климатици, това при дългогодишно ползване за в София апартамент, и две двуетажни къщи към Тетевенския край и към Велико Търновския район.
Естествено.
На някои обаче им духали, други казват, че не топлели.....
Завърших три сезона отоплявайки се с два климатика- от евтино по евтино.
В един друг форум, за тия думички отнесох няколко банана, та и сметката ми направиха.
Гледам, по натам критиците, барабар с някои модератори оборудвани с климатици и от важни по важни, коментират ли коментират! Живи и здрави да са!

Сезон 21-22г- 426лв.
Сезон 22-23г- 366лв.
Сезон 23-24г- 294лв. климатици, 45лв ТП, 135лв пелети. Общо 474лв.
Последният сезон е без абсолютно никакви лишения- понякога БГВ през предходните два.
Отоплителните тела не са оптимизирани за ТП.
Отопляема площ 50м2.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на нед апр 21, 2024 7:50 pm, променено общо 1 път.
pavelvasilev - специалист
нед апр 21, 2024 7:40 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед апр 21, 2024 7:35 pmpavelvasilev написа:
Засега, най-икономично е отоплението ни с климатици, това при дългогодишно ползване за в София апартамент, и две двуетажни къщи към Тетевенския край и към Велико Търновския район.
Естествено.
На някои обаче им духали, други казват, че не топлели.....
Завърших три сезона отоплявайки се с два климатика- от евтино по евтино.
В един друг форум, за тия думички отнесох няколко банана, та и сметката ми направиха.
Гледам, по натам критиците, барабар с някои модератори оборудвани с климатици и от важни по важни, коментират ли коментират! Живи и здрави да са!
Едната къща заради ниските си тавани, сме сложили подови климатици, при тях духането почти не се усеща и отопляват все едно си с радиатори, но и са доста по-скъпи, на другата къща сме със стандартни вътрешни горни тела, но са монтирани откъм страничната страна на стената обдухвайки покрай прозорците а не да духа където седим или към леглото, всичко е въпрос на правилния избор и оразмеряване на мощността на климатиците и правилното разположение на вътрешните тела, не го ли спазиш се почва, духало ми, не топлело и т.н.
Последна промяна от pavelvasilev на нед апр 21, 2024 7:52 pm, променено общо 1 път.
Също е важен изборът на машитна, както и мощността ѝ спрямо помещението.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Кое е сега най-икономичното отопление след последните изменения ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: