• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Chefo77 - майстор
нед мар 17, 2024 10:09 amSvetoslavoff1 написа:
svg, и стенен може да се "смъкне" до пода, има врътка с тръбния път.
Сигурно има причина да се правят и продават отделни машини :wink:
Svetoslavoff1 - майстор
От поне 6г едната ми машина е така, използвам я само за отопление и досега нямам проблеми. Благодарих ли ти за контакта... Ако не, ден за прошка е, така че прости ми.
ivanovbg - майстор
нед мар 17, 2024 9:27 amnelina_london написа:
kozl ,има фактури ,но не са снимани .Идват по пощата .Искрено ме разсмя със съседа дървар .
ivanovbg,по какви цени смяташ тока на свободния пазар ? Ето колко е на борсата .Като се добавят преноси ,ДДСта и т.н. да стане двоен .

https://3e-news.net/bg/a/view/51721/spa ... art-2024-g
Еми аз така смятам цената: платих фактура 119лв. По фактурата имам общо дневна и нощна 499квтч. Деля и излиза близо 0,24лв на квтч. То не е важно колко пишат за цена някъде, а е важно колко го плащаш. Сина плаща в сервиза тока на 70 и нещо квтч. Като го освободят мисля че и двете цени ще се изравнят. Ще видим.
nelina_london - специалист
В последните 2 години имаше големи възходи в цената на електричеството на свободния пазар .И аз намазах ,защото заживяхме в къщата преди УВЕ и няколко зимни месеца плащахме по 50 ст / KWh без ДДС и не ми бе особено приятно да платя 400лв за Декември месец .На следващия месец върнаха 100тина лв.компенсация . Вярно в един момент(2-3 месеца) токът даже вдигна над тази цена ,но от известно време се нормализира .Позната сподели ,че последната и фактура за небитов ток е на 0,27 лв .Та,тази цена от сервиза на 0,70лв /kWh от кога е ?
DundyTheCroc - майстор
В момента крайната цената на тока с всичките му такси и ДДС е 0,257808 лева за дневната тарифа и 0,151272 за нощната, това за София.
hidrazin - майстор
ЕВН след Решение № Ц-14 от 30.06.2023 г.

Прикачен файл:
EVN.png
EVN.png (30.73 KиБ) Видяна 561 пъти

:partyman:
nelina_london - специалист
Тази усредената цена , която получава Ivanov е по-висока ,защото има повече дневна консумация. При мен е 2ст по-малко зимните месеци ,съответно летните е с друго съотношение .
Въпросът бе какви са фактурите на свободния пазар в момента ?Ако някой има ,да покаже .
resistbody - майстор
nelina_london написа:
Тази усредената цена , която получава Ivanov е по-висока ,защото има повече дневна консумация. При мен е 2ст по-малко зимните месеци ,съответно летните е с друго съотношение .
Въпросът бе какви са фактурите на свободния пазар в момента ?Ако някой има ,да покаже .
Eто ти за февруари.. Търговски обекти на изцяло изкуствено осветление.. вечерно време пак има консумация защото има доста хладилници.. това е БЕЗ ДДС
Прикачен файл:
Screenshot 2024-03-18 212338.png
Screenshot 2024-03-18 212338.png (28.88 KиБ) Видяна 383 пъти
nelina_london - специалист
Аз ли не мога да смятам или 1 мегаватчас с Акциз и ДДС излиза 192 лв ,което е под усредената цена на час на битов ток ?
resistbody - майстор
пон мар 18, 2024 9:45 pmnelina_london написа:
Аз ли не мога да смятам или 1 мегаватчас с Акциз и ДДС излиза 192 лв ,което е под усредената цена на час на битов ток ?
223,60 без ДДС
268,34 с ДДС

Но може да съм харчил само когато е бил по-евтин тока..
До нас на помпената станция(живея на 50м) получават лист с цената и пълнят водоема когато е най-евтин тока...
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15

Тема "Кое е сега най-икономичното отопление след последните изменения ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: