Най - вълнуващия въпрос зимно време.
teoto - специалист
Незнам, да се ядосвам или не? Сега газифицират района където живея. Магистралния газопровод минава на 40-50м. от къщата. По план незнам си коя година газта ще минава от двете страни на оградата. Сега ми искат 5000лв. за 40м. само до оградата:irre:. Естествено им отказах, та това са ми 5 сезона на въглища. Интересно е, че там където е газифицирано от 2г. и са хвърлени сумати пари, хората си се отопляват на въглища и дърва, а реални клиенти се изнудват по най- грозен начин (едва ли не ти правят услуга). Става дума за родните ОвърГъз
gunoff - специалист
Знам, че думите ми ще са без покритие, но не се сдържах да споделя нещо - в момента отоплението с котел на ток излиза със стотинки по-скъпо от еквивалентното на газ. Трябва да се има впредвид, че цената на тока няма начин да не запази тенденция към увеличение, на газта също - още повече когато наберат достатъчно абонати ( както стана с авто пропан-бутановите уредби ). Триумицата тук е, че не се знае кое колко ще скочи, като не трябва да се забравя, че отоплението с ток може да бъде и с климатици, от които и лятото има полза.
fbr - майстор
Това чудо пък, парно с ток ,така и не мога да го проумея,Ако наистина ще се ползва обикновен нагревателен елемент за загряване на флуида,просто разкарването по радиаторите с помпа е безсмислено.По-елегантно би било в такъв случай ,във всяка стая по един маслен радиатор ,хем загубите ще са по- малки ,хем и инвестицията ще е повече от скромна,и ще има пари за няколко сезона.Виж ако загряването се получава в резултат на някакъв друг процес (примерно термопомпа),тогава съм длъжен да си оттегля думите назад.

Тема "Газификация - дайте съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: