Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vladtod - специалист
fbr написа:
Гледам сайта на Елдоминвест и всички бойлери със серпентина са направени така че серпентината е на горната страна на вертикалния бойлер.А електрическия нагревател е на долния край на бойлера .Помогнете ми да схвана логиката на производителя.
Логиката и те не могат да ти я кажат,на елементарен въпрос дали при хоризонталния бойлер по-бързо се охлажда водата или еднакво с вертикалния,оня бастун вдига рамене и ми вика щом имате съмнения вземете вертикален.Толкова са компИтентни ,че нямам думи. За твоя въпрос мисля ,че е по удачно с цел по -бързо затопляне на водата ,серпентината горе и реотана от долу .
filmatoplo - майстор
Хоризонталния се охлажда много бързо.
sian - специалист
fbr написа:
Гледам сайта на Елдоминвест и всички бойлери със серпентина са направени така че серпентината е на горната страна на вертикалния бойлер.А електрическия нагревател е на долния край на бойлера .Помогнете ми да схвана логиката на производителя.
----Здравейте,според мен останалата част от бойлера ,респективно водата която е под серпентината може да се затопли само чрез ел.нагревателя.....
fbr - майстор
В такъв случай на бойлера би трябвало да пише че на серпентина имаш на разположение половин бойлер.А каква е причината да не е отдолу, при което даже ще ми се освободи място и за разширителен съд,понеже бойлера се поставя винаги плътно до тавана ,така и не разбрах.
Последна промяна от fbr на съб мар 07, 2009 6:18 pm, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
ФБР може би не знаеш как се движи линията на топла вода в бойлера .
fbr - майстор
Не знам ,но и никой не казва как.
sian - специалист
Привет,за да е загрята цялата вода в бийлера нагревателния елемент
(независимо какъв е) трябва да е възможо най-ниско в съд.Когато нагревателя работи загрятата от него вода е по лека от студената и се издига нагоре а на нейно място пада студената ,на този принцип работи гравитачното водно отопление.
fbr - майстор
И пак въпроса остава открит ,защо серпентината е в горната част на бойлера ,а логиката сочи че трябва да е в долната част.
sian - специалист
---Всеки път когато видя такъв бойлер и аз си задавам този въпрос...
2v6 - майстор
fbr написа:
И пак въпроса остава открит ,защо серпентината е в горната част на бойлера ,а логиката сочи че трябва да е в долната част.
Сложили са някакси някаква серпентинка, с цел да спечелят още някой клиент.
Защо трябва да го правят логично, щом и така се продават :?:

Сега сериозно - виждал ли си как се монтира и демонтира нагревателя?

За бойлера на снимката ли говорим?
http://eldominvest.com/bg/1/id/19/page/ ... -view.html

Нагревателя е монтиран на:
• Елипсовиден фланец със специална конструкция - за постигане на по-висока надеждност и сигурност на уреда;

Ако серпентината е ниско няма да има достатъчно място за монтажа/демонтажа на фланеца с нагревателя. Възможно е при определен наклон на нагревателя, което серпентината няма да позволи.

Прикачен файл

1204188551_369.jpeg
Комбиниран бойлер ток и серпентина 80 л М2 3kW 72268T
1204188551_369.jpeg (87.03 KиБ) Видяна 5083 пъти

Тема "Бойлер със серпентина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: