Най - вълнуващия въпрос зимно време.
tinalex - специалист
Днес монтирах към парното бойлер със серпентина-На ЕЛДОМ-ИНВЕСТ,80 литра.Малко е "Сделан с теслата"-пяната така е издула,че едвам навих фланците за серпентината.Иначе работи без грешка.Стопля водата бързо.Бих искал да попитам-да махна ли пластмасовия предпазен винтил,който изглежда като че ще се счупи или разтече веднага и да сложа един метален със стопяема капсула.Или да го оставя.Бойлера не е в банята и ако се разтече винтила,ще ми напълни коридора.От друга страна пък през този винтил май мога да източвам бойлера.Дали пък да не сложа маркуч на изхода на винтила и да го докарам до канализацията.Как мислите?
masteradmin - майстор
И аз си мислех същото за моя когато го монтирах и чесно да ти кажа сложих си металния от стария бойлер.
Takezo Sensey - модератор
ако сега си го кулил не прави никакви "тунинги" догато не му изтече гаранцията , че иначе няма да ти я признаят , а докото изтече ще стискаме палци този вентил да устиска, .......ще кара не се притеснявай ние имаме , боилер с такъв вентил от около година и още държи
montoya - майстор
Нищо му няма на пластмасовия винтил, освен, че трудно се завързва меката връзка за него без удължителче. За гаранцията наистина пише, че ако е отвиван няма да ти я признаят, но това сигурно зависи в какъв гаранционен сервиз ще попаднеш.
На моя бойлер му гръмна нагревателя и тоя дето дойде да го смени щото още в гаранция тръгна да отвива винтила, пък аз му викам "Ей пич а после гаранцията ще важи ли?"
Човека каза че е важно да има предпазен клапан, не какъв е навит за да важи гаранцията.
Takezo Sensey - модератор
деиствай смело , така или иначе стигне ли се до гаранционни условия , всички знаем колко са разправиите...
tinalex - специалист
Благодаря.Сложих един тънък маркуч на изхода на винтила и го стегнах със скоба.Стига до канала,така че ако се разтече ще иде там водата.Става за източване на бойлера.
dimitarg - специалист
същия пластмасов вентил на бойлера се спука на къщата в село и тече няколко дни докато се прибрахме и видяхме бе;ята
tinalex - специалист
Благодаря,много ме успокои.Добре че селското налягане във водопровода е такова че на втория етаж не може да се изкъпеш.
Takezo Sensey - модератор
tinalex написа:
Благодаря,много ме успокои.Добре че селското налягане във водопровода е такова че на втория етаж не може да се изкъпеш.
:lachtot: :lachtot: :lachtot: по всичките села е така , в с.Рударци половината къщи са подсилени с колони че всяка има по 1 тон вода на тавана в резервоари
fbr - майстор
Гледам сайта на Елдоминвест и всички бойлери със серпентина са направени така че серпентината е на горната страна на вертикалния бойлер.А електрическия нагревател е на долния край на бойлера .Помогнете ми да схвана логиката на производителя.

Тема "Бойлер със серпентина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: