trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Пет Окт 31, 2014 1:37 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 08, 2009 11:02 am 
"Велик майстор"
Аватар

Все пак бойлерът е комбиниран, което предполага някакви компромиси, а не само серпентинен. Има други марки, които са само със серпентина и за нея е предназначено цялото пространство. Все пак от снимката се вижда, че тя не заема само горната част, горните 2/3 от бойлера. По-лош е вариантът с две серпентини - аз ги вързвам двете последователно - иначе просто няма смисъл според мен да се връзва само горната към котела.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 08, 2009 3:49 pm 
специалист

2v6 написа:

Ако серпентината е ниско няма да има достатъчно място за монтажа/демонтажа на фланеца с нагревателя. Възможно е при определен наклон на нагревателя, което серпентината няма да позволи.

Ето това е логичен отговор . Благодаря.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 08, 2009 10:22 pm 
майстор
Аватар

Който си копува такъв недомислен бойлер трябва да знае че може да разчита само на половината обем което обесмисля покупката,интелигентните производители слагат една или две серпентини винаги в долната част с подходящия нагревател,но те са от неръждавейка и доста скъпи,за това по добре е да се купи обикновен бойлер и да се сложи нов фланец със серпентина,аз имам и от двата вида и нямам проблеми.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 14, 2009 11:33 pm 
майстор
Аватар

kuuuuuul написа:
Който си копува такъв недомислен бойлер трябва да знае че може да разчита само на половината обем което обесмисля покупката,интелигентните производители слагат една или две серпентини винаги в долната част с подходящия нагревател,но те са от неръждавейка и доста скъпи,за това по добре е да се купи обикновен бойлер и да се сложи нов фланец със серпентина,аз имам и от двата вида и нямам проблеми.
:) Не знам как ще обезвъздушиш такава серпентина с вход изход на фланеца... :? А бих запитал спецовете може ли да се ползва една серпентина за слънчев с термосифон и камина отворена система и антифриз с ел. клапан и диференциален термостат че не искам да се качвам до тавана :kaffee2: Интересното за мен е че намерих бойлер с двойна стена вместо със серпантина , и смятам да го наклоня поне 30 градуса че му монтирах и нагревател с фи 60 -7,5 квт , но ще го използвам с по-ниска мощ като резерв :)

Прикачени файлове:
Схема слънчев.jpg
Схема слънчев.jpg [ 22.08 KiB | Прегледано 3324 пъти ]

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 14, 2009 11:48 pm 
майстор
Аватар

Нямам никакъв проблем /от три години/ с обезвъздушаването,през лятото я ползва сл.колектор а през зимата с котлето. :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 15, 2009 12:06 pm 
специалист
Аватар

kuuuuuul, и аз мисля на бойлера си нов фланец със серпентина,но май за Теси няма такива.Ти на какъв бойлер си сменял фланеца?

Прикачени файлове:
Коментар на файл: Това е бойлера който имам 80л.3kw
tesy055649-11.jpg
tesy055649-11.jpg [ 34.59 KiB | Прегледано 3303 пъти ]

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 15, 2009 2:13 pm 
майстор
Аватар

bibiqn написа:
kuuuuuul, и аз мисля на бойлера си нов фланец със серпентина,но май за Теси няма такива.Ти на какъв бойлер си сменял фланеца?

Продават се серпентини с различни диаметри на медната тръба поставени на различни фланци-елипсовидни, кръгли с голям диаметър, кръгли с малък диаметър идр.Струват около 60лв. Проблем с обезвъздушаването няма. Трябва само веднъж водата да премине през серпентината и после забравяш, въпреки че няма обезвъздушител.Преминаването на водата става като пуснеш помпата и спреш за минута всички останали консуматори. Свърването е най-лесно с меки връзки с дължина 20-30см, 1/2"ж-1/2ж. Така, ако обезвъздушаването не се получава, се развива изходящата гайка докато не протече вода

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 15, 2009 2:29 pm 
майстор
Аватар

Аз монтирам кранчета на серпентината като преди студения изход слагам и тетка пак с кранче , така като пусна топлото кранче да пълни серпентината въздуха излиза през кранчето на тетката преди студеното кранче което е затворено, като протече добре само вода спирам кана на тетката и пущам студеното кранче -бойлера се грее.Така ако се появи въздух след време се вади за секунди и готово .

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 15, 2009 2:36 pm 
майстор
Аватар

filmatoplo написа:
Аз монтирам кранчета на серпентината като преди студения изход слагам и тетка пак с кранче , така като пусна топлото кранче да пълни серпентината въздуха излиза през кранчето на тетката преди студеното кранче което е затворено, като протече добре само вода спирам кана на тетката и пущам студеното кранче -бойлера се грее.Така ако се появи въздух след време се вади за секунди и готово .

И така става :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 16, 2009 8:24 pm 
специалист
Аватар

аз пък слагам кран изпразнител и върши същата работа като това с тетката

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 16, 2009 8:44 pm 
майстор
Аватар

аз пък слагам кран изпразнител и върши същата работа като това с тетката

точно с такъв кран съм и аз

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа