Най - вълнуващия въпрос зимно време.
milen1110 - напреднал
Здравейте. Ща правя парно в нас. Вече съм избрал котел Viadrus U 22 4 секции. Още немога да реша дали да взема този с големия отвор (D за дърва) или с малкия отвор (C за въглища). Притеснява ме това, че за постигане на големия отвор е махнато оребрението на първата секция. Само това е разликата между двата, но като е махнато това оребрение мисля, че е намаляло и КПД на котела. Вече съм разпитал няколко търговци, но всеки различно ми казва, а и не им вярвам много. Моля който има от тези котли да сподели своето мнение и опит с тях. Предварително ви благодаря.
filmatoplo - майстор
С какво гориво ще го ползваш , дърва или въглища.
milen1110 - напреднал
filmatoplo написа:
С какво гориво ще го ползваш , дърва или въглища.
Мисля предимно на дърва, но ако не тръгне добре работа (често зареждане, ниска температура) ще мина и на въглища.
naskov - майстор
Липста на оребрена първа секция е взето впредвид при определяне на мощноста на двата вида котли. След като ще гориш дърва по- добре ще ти е с котела с широкото гърло -побира по големи цепеници. Същия котел можеш да си го ползваш и на въглища. Какво те притеснява? Повечето марки се прозвеждат само с широко гърло

Тема "Избор между котле VIADRUS U 22 C и VIADRUS U 22 D" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: