Най - вълнуващия въпрос зимно време.
valdess - помощник
Здравеите,искам да ви помоля за съвет.Става въпрос за следното, на скоро си монтирах камина с водна риза при запалването разбрах че на комина има още една печка/става неприятно/как мога да увелича тягата на комина:дължината му е 12м,ф115,старичък,без преливници. :?
ivo-hd - специалист
Отговора е прост:
1. къртиш и правиш нов комин - вътрешно Ф 250-300, който се състои от вътрешни керамични пръстени, обвити с топлоизолация, а изолацията опакована с коминни тела, които да са измазани...иначе сбогом тяга
2. "Рувекс" продават външни комини - иноксови, двустенни с изолация - ще ти спестят къртенето - скъпи са но може да излезне по евтино от къртенето - комина ще е само твой!!! :idea: (предполагам за 12м може да отидат около 2-3000 лева, че и отгоре)

3. с това малко ф с което си в момента, и без изолация на комина няма да се отървеш от запушване, сажди...пробвай да монтираш отгоре на комина някакъв вентилатор - има една фирма хмм "феникс" но не съм сигурен за името, на пътя към Божурище - правят вентилатори за абсорбатори, които работят при високи темп. - приготви 300-500 лв. и опитай, така и така вече си купил камината... успех
Antonii - майстор
ivo-hd написа:
3. с това малко ф с което си в момента, и без изолация на комина няма да се отървеш от запушване, сажди...пробвай да монтираш отгоре на комина някакъв вентилатор - има една фирма хмм "феникс" но не съм сигурен за името, на пътя към Божурище - правят вентилатори за абсорбатори, които работят при високи темп. - приготви 300-500 лв. и опитай, така и така вече си купил камината... успех
Според мен това е най-удачният вариант.
По принцип вариантите за повишаване тягата на комин са:
- увеличаване на сечението
- увеличаване на височината му(надстройване) - в тази ситуация едва ли ще има ефект.
- създаване на принудителна тяга(монтаж на вентилатор)
naskov - майстор
Можеш ли да дадеш малко по-подробна информация за вентилаторите, които се монтират с цел увеличаване на тягата на комина-цени, марки, начин на монтаж и др
Transporterr - специалист
по пътя за божурище има и една друга фирма "тангра" където съм виждал вентилатори за комини .мисля че 300 лв са оптимистичен вариант за цената ,като ги сравниш с другите варианти обаче ще се изпълниш с оптимизъм :)
valdess - помощник
Това за монтажа на вентилатора е наистина интересно,дали при монтаж се оставя разстояние,за да може комина да си функционира когато вентилатора не работи.
Transporterr - специалист
valdess написа:
Това за монтажа на вентилатора е наистина интересно,дали при монтаж се оставя разстояние,за да може комина да си функционира когато вентилатора не работи.
не мисля :?

Тема "проблемен комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: