Най - вълнуващия въпрос зимно време.
MARYAN - напреднал
Благодаря
MARYAN - напреднал
програмата на LU-VE иска ъпдейт и не тръгва , а регистрацията в сайта нещо не става
montoya - майстор
Не ти иска никаква регистрация. Само въвеждаш буквите от картинката и натискаш бутона изтегли
velsi - Почетен майстор
Програмата наистина не тръгва. Аз поне не успях да я подкарам.
dalgia - специалист
Да май работи само с фреимнетуърк 1.Не съм я пускал на домашния компютър аз съм с 3,5 и не се инсталира .В понеделник ще питам за абдейт дали не е правен, или са инсталирали нова.Извинявам се за гафа ще гледам да го оправя.
vladtod - специалист
Подхващам стара тема,но се чудех за действието на термо помпата и се замислих ,ако външното тяло на един климатик бъде във съд със вода /от кладенец например/ която е 10-12 гр.и дефакто няма да замръзва зимата и компресера няма да се мъчи с температурната разлика.Просто като пример го давам не ,че може да се сътвори такова животно.Нещо подобно ли е термо помпата? да ева :?
fbr - майстор
vladtod написа:
Подхващам стара тема,но се чудех за действието на термо помпата и се замислих ,ако външното тяло на един климатик бъде във съд със вода /от кладенец например/ която е 10-12 гр.и дефакто няма да замръзва зимата и компресера няма да се мъчи с температурната разлика.Просто като пример го давам не ,че може да се сътвори такова животно.Нещо подобно ли е термо помпата? да ева :?
Точно такова нещо е термопомпата,и ти не го измисляш а са го измислили отдавна и му казват чилър.Поразгледай това. http://geotok.hit.bg/ Недостатъка е цената му.
vladtod - специалист
Не съм го измислил ами ,просто неможех да си го обесня и предположих това което казах.
2v6 - майстор
dalgia написа:
Значи от обикновен климатик става.Кондензатора (външното тяло) се откача но не се изхвърля щото ще трябва.На негово място се свързва пластинчат топлообменник(скоростен подгревател) който е напълно индентичен с тези за отопление само сметките са други...
Такава термопомпа си "сделах" сам. От 15 Септември до момента в стаите е 22-23 градуса. Харчи 2 кВт, грее около 6 кВт. Цената на материалите ми е около 1300 лв.
Здравейте. Много съм заинтересован от тези термопомпи. В момента се топля на газ , но с това постоянно вдигане на цените нещо взе да не ми изнася . Живея в къща около 120 кв.м. Дайте някакъв съвет. Мерси !!!!!

Тема "Термо помпи." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: