Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Колев
Поздрави на всички сръчковци за хубавия форум.Предвид предстоящият отоплителен сезон,бих желал да чуя мнения за плюсовете и минусите на отоплението с дърва или така нашумелите напоследък екобрикети.
adonis - специалист
Лично аз не съм ползвал екобрикети, но една позната каза, че миналата зима е ползвала и имат един плюс (по-чисти са от дървата и отделят по-малко пепел) и един минус (съсипала си е комина-облепен е с някакви смоли,които нямат чистене-явно със смола се слепват частиците в брикетите) Това мога да ти кажа, като информация само...
hricava - специалист
Колегата adonis e напълно прав-има 2 вида еко брикети едните ги слепват с смоли другите ги пресоват под налягане.Ако са вторите добре, ама не знам как може да се познае. 2 години ползвах екобрикети- вярно отделят висока температура, почти не оставя пепел, но.... ако не сте виждали епоксидна смола в комина това е начина да видите :sad: Отделно понякога при недобро изгаряне почва да кондензира и текат от кюнците едни чернилки миризливи-няма спасение. А и кюнци всяка година сменях просто се скапваха, то не че кюнците по магазините са кюнци, но имайте го предвид...
Palawnik - специалист
Имам съвсем скромен опит в използването на екобрикети. Тези които пробвах са естествени и няма в тях никакви смоли. Сигурен съм защото видях технологията на производство. Не съм имал проблеми с отделяне на смоли и т.н. Единственият им проблем е че изгарят много бързо и човек постоянно трябва да хвърля от тях. Малко ми се увидяха като цена. Тогава ги използвах като разпалки. Слагам около 30 брикетчета запалвам ги и след това слагам направо цепениците.

Тема "Дърва или екобрикети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: