Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Spassow_lbg - специалист
Здравейте,

идва ред да се прави банята, тя представлява нормална панелна баня с квадратура от мисля че 3,6 м2.
Чух от едни познати, че техни познато са си сложили електрическо подово в банята и дефакто са си осигурили страшен комфорт с това, избавили са се от мухъла, избърсването на мокрото след къпане и когато влизаш в банята винаги е топличко на краката и като цяло.

Да отбележа че съм се отказал от топлофикация и съм резнал тръбите на долният етаж.
тъй като ще слагам вана (по желание на жена ми) мислех евентуално да сложа подово пред ваната.

Въпроса ми е : до колко е удачно електрическо подово в банята, нали все пак е баня, мокро е и да не стане някой гаф.
Някой може ли да ми препоръча откъде да си взема качествени нагреватели и как се разполагат, връзват, колко дебело се замазват преди да се сложат плочките и т.н.

Много ще съм благодарен за информацията

Поздрави
Spassow_lbg - специалист
Bobivan написа:
DEVI!!!
Мерси колега, свързах се представителите на DEVI в БГ и те набързо ми сметнаха колко ще ми излезе за 3 м2 отопление в банята с регулатор и монтаж. искат ми 700лв, което ми е някакси множко.
Свалих и немските цени от немския сайт и там ми излизат материалите наполовина, големи кожодери са тия тука бе направо незнам.
ще търся друг начин.
някой има ли инфо което може да помогне?
CASA - специалист
Spassow_lbg написа:
Bobivan написа:
DEVI!!!
Мерси колега, свързах се представителите на DEVI в БГ и те набързо ми сметнаха колко ще ми излезе за 3 м2 отопление в банята с регулатор и монтаж. искат ми 700лв, което ми е някакси множко.
Свалих и немските цени от немския сайт и там ми излизат материалите наполовина, големи кожодери са тия тука бе направо незнам.
ще търся друг начин.
някой има ли инфо което може да помогне?
Продават се проводници за подово за баня,български.Има ги в магазините за ел части и кабели.За тази квадратура ще ти трябват около 30 метра,което е 500В и струва към 15лв.Проводниците се редат на пода като растоянието между всеки ред на проводника е хубаво да е около 10см,но не по-малко от 7-8см.Не се реже проводника,като за тази цел трябва хубаво да се измери площа и да се вземе съответен метраж.Поставя се преди замазката,която е хубаво да е с армираща мрежа.Практично е да се дублира кабела с втори,та ако изгори евентуално да имаш резервен.Купуваш си терморегулатор за подово в зависимост от изискванията.Има от 10лв до 200лв най-често.Свързваш в мрежата с отделен кабел и ако си раборил правилно ше работи!Успех!
pavelari - майстор
Мога да ти осугиря немски материали за около 400 лева без монтаж - ще ти обясня как се монтират - но помисли това от 15 лева дали не е съмнително - първо гори като кибритена клечка и оставаш без подово на първата година и второ - може да те убие, защото няма екранировка. Хората не ги искат случайно тези 700 лева
2v6 - майстор
Spassow_lbg написа:
Bobivan написа:
DEVI!!!
Мерси колега, свързах се представителите на DEVI в БГ и те набързо ми сметнаха колко ще ми излезе за 3 м2 отопление в банята с регулатор и монтаж. искат ми 700лв, което ми е някакси множко.
Свалих и немските цени от немския сайт и там ми излизат материалите наполовина, големи кожодери са тия тука бе направо незнам.
ще търся друг начин.
някой има ли инфо което може да помогне?
Хубаво подово с екран е 70-80 лв за 10 кв2 ! Проблема е, че подово с нагревателен кабел харчи доста ток.

Ако можеш да вложиш малко повече пари си направи термопомпено. Вместо жица в пода се полага медна тръба и се свързва към външно тяло за климатик. Ще харчи доста по-малко ток!
pavelari - майстор
Да бе даваш 10 000 за термопомпа и я изплащаш когато станеш на 120 години :? като се приспадат разходите за ток от чисто електрическо отопление и ако имаш къща на поне два етажа и я топлиш цялата
2v6 - майстор
pavelari написа:
Да бе даваш 10 000 за термопомпа и я изплащаш когато станеш на 120 години :? като се приспадат разходите за ток от чисто електрическо отопление и ако имаш къща на поне два етажа и я топлиш цялата
Термопомпа за баня струва по-малко от 300 лева!
При мощност 500Вт работа средно 10 часа на ден зимно време (6 месеца) това прави 900 кВч годишно или около 100 лв. По тези сметки ще се изплати за 4 години.

За къща може да умножиш началната сума и годишните разходи по 10 и изплащането пак ще е за 4 години.
Spassow_lbg - специалист
Колеги, малко трудно е да си сложа термопомпа.
Живея в апартамента на деветият етаж и банята ми е вътрешна. Затова и прецених че с електрическо подово ще ми уделетворият желанията максимално, тоест жена ми да е доволна :lol: .

Другото което е, обръщам се към колегата Bobivan, не съм казал ще слагам евтино подово, нетолкова заради разхода на енергия колкото поради сигурноста. Днес жена, утре деца- немога да рискувам да сложа нещо евтино. Мисълта ми беше, както съм описал и погоре, че ти слагат двойна надценка на материалите в сравнение ако ги купиш в германия и ти взимат 150лв за монтаж за да ми монтират една кутия за терморегулатора, два кабела и да ми положат нагревателите на 3 м2.
в това не влиза замазката върху нагревателите а само ел. връзването и монтажа на обикновенна конзола за ключ (за термо регулатора) което мисля че е доста като пари.
И както винаги ако те не ти го сложат гаранцията отпада.
2v6 - майстор
Spassow_lbg написа:
Колеги, малко трудно е да си сложа термопомпа.
Живея в апартамента на деветият етаж и банята ми е вътрешна. Затова и прецених че с електрическо подово ще ми уделетворият желанията максимално, тоест жена ми да е доволна :lol: .

Другото което е, обръщам се към колегата Bobivan, не съм казал ще слагам евтино подово, нетолкова заради разхода на енергия колкото поради сигурноста. Днес жена, утре деца- немога да рискувам да сложа нещо евтино. Мисълта ми беше, както съм описал и погоре, че ти слагат двойна надценка на материалите в сравнение ако ги купиш в германия и ти взимат 150лв за монтаж за да ми монтират една кутия за терморегулатора, два кабела и да ми положат нагревателите на 3 м2.
в това не влиза замазката върху нагревателите а само ел. връзването и монтажа на обикновенна конзола за ключ (за термо регулатора) което мисля че е доста като пари.
И както винаги ако те не ти го сложат гаранцията отпада.
Елементите за напълно безопасно подово за тая баня не трябва да са повече от 200 лв!

А термопомпа не е никакъв проблем да се ползва в случая, но щом не ти се занимава...

Тема "Електрическо подово отопление в баня?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: