Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lyubohar - майстор
Здравейте.
Да кажа първо,че проблема е на дъщеря ми в Испания и подробности не знам,а и тя няма понятие.
Вчера са докарали миялня и хладилник и са ги монтирали техниците.
И двата уреда са с фабрични щепсели.
Когато са свързвали миялната са спрели водата от крана до бойлера-това май е спирателен кран за целия апартамент.
В последствие при включване на бойлера пада бушона.Бойлера се включва със щепсел в контакта с ключ в дясно.
Накарах ги да включат нещо друго в този контакт и няма проблем.
Накарах ги да сложат разклонител и да пробват в друг контакт-пада общия бушон.
Усъмних се в щепсела на бойлера и накарах да го проверят-бил добре.
Има ли вероятност ако са го пуснали при спрян кран да е задействана някаква защита и от там да почне да дава накъсо и да пада бушона?
Благодаря.

Прикачен файл

IMG-de99baff79a05a4ce3f9535f568fda3d-V.jpg
IMG-de99baff79a05a4ce3f9535f568fda3d-V.jpg (100.2 KиБ) Видяна 1797 пъти

Прикачен файл

IMG-b83fda7b8d4242737a12e44d80ee5d4b-V.jpg

Прикачен файл

IMG-9459a19838e48cf0a978ca364a1a514a-V.jpg

Прикачен файл

IMG-7e32c7dbe995f15028bb7e6543242fe5-V.jpg
hidrazin - майстор
В един бойлер няма защити от които при задействането им да пада бушон.
Пада бушон или ДТЗ-то?
Предполагам въпреки спирането на водата бойлера все пак е бил пълен?
Възможно е да е съвпадение - монтажа на миялната и повредата в бойлера.
:partyman:
lyubohar - майстор
Да,може и съпадение-първо сдаде миялната,преди 5 дена хладилника и сега бойлера.
Там наемателите си купуват повредените уреди.А тахниците вземат м/у 100 и 300 евро за посещение. :-D
Та се опитвам да помогна дистанционно.
Мисля,че няма ДТЗ.
Имам снимка на част от таблото.И не помня да е имало някакъв особен надпис.
Как ли е на испански(каталунски)ДТЗ?
Иначе не мисля,че могат да го изпразнят при спрян кран.Няма да има налягане и съответно да се източи напълно.
Дъщеря ми се е къпала и после разбрали,че крана на бойлера е спрян.А баните са на втория етаж.

Прикачен файл

20191128_152903.jpg
Димитър Димов - специалист
съб май 09, 2020 2:50 pmlyubohar написа:
Да,може и съпадение-първо сдаде миялната,преди 5 дена хладилника и сега бойлера.
Там наемателите си купуват повредените уреди.А тахниците вземат м/у 100 и 300 евро за посещение. :-D
Та се опитвам да помогна дистанционно.
Мисля,че няма ДТЗ.
Имам снимка на част от таблото.И не помня да е имало някакъв особен надпис.
Как ли е на испански(каталунски)ДТЗ?
Иначе не мисля,че могат да го изпразнят при спрян кран.Няма да има налягане и съответно да се източи напълно.
Дъщеря ми се е къпала и после разбрали,че крана на бойлера е спрян.А баните са на втория етаж.
Няма как при спрян кран на входящата вода да се е изкъпала.За да тече топла вода в бойлера трябва да постъпва студена или това е някакъв модел който пуска вода без да постъпва в него друга.Това че при смяна на контактите падат различни бушони е знак за нов бойлер,колкото и да е неприятно.
lyubohar - майстор
Да и аз си мисля,че не може да се източи бойлера при затворен кран.Пък и не е сто процента сигурно,
че техниците са забравили затворен кран.
Обаче ега ти малшанса в такъв кратък срок да се скапят и 3 уреда.
Лошо,че не съм там.Можех да опитам нещо да оправя,както всеки път когато съм там.
Да се чудиш и къде отиват тези 100 до 300 евро за посещение,като им знам заплатите на испанците в района.
hidrazin - майстор
Е ами така е там и не само там. Трудът на тези дето са учили се цени.
Плащат си данъци, застраховки (включително професионален риск) а те не са малки, транспорт...
Пък и вероятно няма чак такъв наплив от клиенти постоянно.
Този месец един техник може да има 30 посещения, а другия 3 посещения ама трябва да му се даде заплата.
Както и да е.
Съжалявам но нищо добро не мога да кажа за бойлера. Вероятно ще трябва нов.
:partyman:
moimoimoi - майстор
колко киловата е този бойлер- пише го на сивата лепенка-направете една снимка
може ако съдомиялнта и бойлера са на един предпазител и да претоварват предпазителя
а предпазителя веднага ли изключва или след време
kozl - майстор
съб май 09, 2020 2:50 pmlyubohar написа:
Дъщеря ми се е къпала и после разбрали,че крана на бойлера е спрян.А баните са на втория етаж.
Тука получавам шах с бойлер :rolleyes:
съб май 09, 2020 2:26 pmlyubohar написа:
В последствие при включване на бойлера пада бушона.Бойлера се включва със щепсел в контакта с ключ в дясно.
lyubohar не мога да вържа логиката. Дъщерята се къпала на спрян кран и невключен бойлер, а после като го включила и пада АП-то :shock:
darken_nz - специалист
Така си е! Едно време беше така и в нашата къща! Половината кухня на един предпазител!
Ефектът го знаем всички какъв е... :mrgreen: :-D
Че и на работа направили същата история! :finga:
Да пробва да включи само бойлера и ще си проличи. Ако пак пада нещото - значи бойлера е повреден. Може и в друг контакт да пробва, ако иска.

Колкото до късмета... Случвало ми се е! Карък! Какво да се прави!
Последна промяна от darken_nz на съб май 09, 2020 7:13 pm, променено общо 1 път.
lyubohar - майстор
Вероятно си е бил отворен крана.
И си е била топла водата.Явно си е за нов.Ще гледа да е същият модел.Ще питам после за мощноста.Не би трябвало да има и други уреди на този бушон.
Важна подробност е,че там водата е страшно варовита.Оставил съм там едно китайско всичкомерче и я накарах да провери на щепсела дали има късо-на обнвата за верига със зумер.Не свири.
Пробвано е в друг контакт и пада главния.Това го писах.
Колкото до ученето-ами аз съм учил 20г.за моята професия.Колко да си учил да прегледаш един бойлер?Заплатите им там са страшно малки.
Но това е друга тема.Да не разводнявам.

Тема "Проблем за бойлер." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: