Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Пералнята е от 2008-ма, всичко по нея работи (бутони, светодиоди, дисплей), но когато натисна бутона за стартиране, не реагира, като че ли не съм го натиснал. Допълнително забелязвам, че на някои програми дисплея показва кратко време: примерно трябва да е 2 часа, а показва 41 мин. Ако задържа бутона ресет 5 секунди, се включва помпата за няколко минути, през които дисплея показва постоянно на 00:00, а помпата работи.
Чух за ключалката, че можела да прави проблем, ако задържа ресета с отворена врата, пералнята се превключва на помпа и чака да затворя вратата. След като я затворя се заключва и стартира помпата. За това мисля, че няма да е от ключалката. Пробвах и след помпа, докато е още заключена вратата, старта пак не работи.
Смених всички електролитни кондензатори (7 бройки), но нямаше ефект. Ако задържа старт и ресет на програмите, които са с променени времена, таймера ми показва времето, което си беше преди, (ако това е от значение, а като пусна бутоните пак се връща на това неговото "измислено" време).
Пробрах да включа програма за диагностика - последната програма (изхвърляне на вода) 4 пъти натискане на ресета, не стартира диагностика.
Пералнята не изписва никакви грешки. Преди 2-3 години съм чистил нивомера и сменял четките на мотора, тогава проблемите бяха съвсем други и даваше грешки.
goran67 - специалист
Моята електролукс показваше измислено време. При мен излезе изгорял нагревател. Обаче обезателно го пробвай с лампа, с прекъсната верига на 220 V. С омметър лъже.
Разбира се, при теб може да е друго. Специалистите ще кажат.

Тема "Пералня Whirlpool AWO/D 43136 - не стартира" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: