Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
нед окт 02, 2022 10:24 pmandy_forresite написа:
Тези гаранции на фотоволтаичните модули от 15-25 години дето запазвали 88,3% ефективност са идиотски. След 10-15 години този панел я прави нещо, я не...
Другото няма да го коментирам но това е НАПЪЛНО ПОГРЕШНО. И това от лични наблюдения вече 10 години.
Панели (много панели) пуснати в експлоатация началото на октомври 2012г.
И сега си бачкат като пичове. Дори да имат някакъв спад в производството от 1-2-3 процента, не мога да го установя.
Да уточня - става дума за монокристални а не поликристални панели.
:partyman:
feikot - специалист
нед окт 02, 2022 10:24 pmandy_forresite написа:
Тези гаранции на фотоволтаичните модули от 15-25 години дето запазвали 88,3% ефективност са идиотски. След 10-15 години този панел я прави нещо, я не; отделно фирмата ще е напуснала бранша ако работещите в нея са живи.
https://trud.bg/%D1%88%D0%B5%D1%81%D1%8 ... %BE%D0%BA/

Пълни глупости писани от хора, които фв панел не са барали. 10 годишен аморфно-силициев (!) 100 ватов панел към ден днешен прави 99 вата. Този 1 липсващия аз и при монтажа не го видях да е там. Посоката е тази и на някой ако не му харесва, просто пада от кораба. Дават се пари на куп за оборудване, които ако сметнеш по днешни цени, ще ти е тока за 10 годин напред, но нито някой знае каква ще му е цената, нито се знае какъв ще е достъпа. При тези тенденции на масовост при уреди и МПС-та е пълна лудост ако не подходим с поглед в бъдещето. Жилищата строени 60те имат по един контакт в стая, панелките имат 2 до 3, а днешните само на кухненското имаш поне 6-7.
Не може да очакваш мироглед на ниво, при такава географска конюнктура.
andy_forresite - майстор
Какви са финансовите параметри на тази система конкретно - по колко ще произвежда на годишна база, срок на откупуване, крайна цена за квч с включена компонента съхранение на енергията в батериите?

Ако системата е за лични нужди аз го виждам по около 1600 спестени лева на година без да слагам цената за съхранението.
Постигат ли панелите стандартната си мощност (където пише STC) или добивът е предимно около данните за по-реалистичните условия (NMOT)?

Тема "5.4 kW ФВ хибридна система." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: