Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Сондаж за вода с потопяема помпа 220 в. Използван от две домакинства. До помпата има захранване от две различни фази. Търся ключ с който да превключвам едното или другото захранване.
DundyTheCroc - майстор
Потърси трипозиционен разединителен прекъсвач (УМ шалтер).
djogobg - специалист
Тъй като на ум шалтер в интернет излизат всякакви неща, които са супер скъпи, ето някои ключови думи, които също могат да помогнат(колегата и той ги е казал разединителен и трипозиционен):
Превключвател разединителен, еднополюсен(двуполюсен, ако и нулата ще превключваш), трипозиционен.
Аз взех еднополюсен на Легранд, 32 ампера за 36 лева от някакво място, че ми трябваше за таблото, да минавам от ЧЕЗ на генератор. С "ум шалтер" и "пакетен превключвател" ми излизаха само резултати в магазини за 100+ и повечето не бяха за DIN шина. Естествено, двуполюсните са по-скъпи.
B0bi - специалист
Проблемът ти прилича на моя. Ако се включат едни специалисти и започнат да ти казват, че "гледаш много филми ...", не им обръщай внимание :cool:
Уточни: трябва ли само едното семейство да може да си захранва помпата от собствена фаза (електромер) или си имате 100% доверие? Ако е последното - вече имаш отговори. Ако не е и е желателно да става примерно със секретен ключ - кажи.
Казваш "ключ". Това ще рече намясто (при помпата) да става включването? Или все пак от самите къщи? Ако е второто коцепцията е различна.
Последна промяна от B0bi на чет апр 27, 2023 6:01 am, променено общо 1 път.
lda_has - напреднал
ilievivan1 номера става с две релета на цокъл за по лесен ремонт за около 30 години съм сменял два пъти едното реле изгоряха от грамотевица, къщите са стари в село без гръмоотвод и никакви заземяване на помпата което можеше да ме спаси от аварии. Едното реле прекъсва оперативната на другото при включване тогава от другата къща не може да се включи и е безопасно. Имах идея да слагам трипътен разпределител но нямаше смисъл нашата къща е 2-3 метра по надолу и когато отворя крана повечето вода идва в нашата къща. Ако те заинтригува прати телефон на лична да се чуем.

Тема "Захранване от два независими източника" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: