• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
masterross - напреднал
Виж сега, нито знаеш какво е входното налягане, нито колко консуматора имам, нито как ги ползвам.
Регулатора си е където му е мястото, а именно след водомера и 2.5 си е напълно достатъчно за един консуматор.
Ако искаше да помогнеш на човека, можеше да обясниш с две приказки как работи затворена система, вместо да остроумничиш, върши ли ми работа избраното от мен налягане или не.
LazarGanev - "Велик майстор"
Виж сега, ти на твоя регулатор можеш и 1 бар да му задаваш, но не да препоръчваш това на другите. Точно защото искам да му помогна, затова писах, че съветите ти са неправилни, отворко, а не да давам акъл на тебе! Както се вижда - на тебе акъл ти не требе, ти си имаш мускули! :cool:
Tsekov - напреднал
съб май 06, 2023 8:07 amLazarGanev написа:
Ами не, не е монтиран правилно! Да, коментирал съм без да знам, че има регулатор на налягане преди бойлера, който е нагласен на 2,5 бара, защото е безсмислено да има такъв регулатор, при положение, че има РС, явно е монтиран като несполучливо решение преди идеята за РС и след това не е премахнат или поне не е донастроен правилно...
Благодаря за изчерпателния отговор!

При мен налягането от ВиК не е високо - нормално е около 3.5-4 бара. Имах монтиран редуцир-вентил с манометър, както и колонни филтри за механична филтрация на водата. При загряване на бойлера налягането стигаше 7.5-8 бара при максимално отворено положение на редуцир-вентила. В последствие се наложи да оставя само байпасната линия, която бях направил, тъй като тялото на единия филтър се пръсна и реших да не рискувам с повече експерименти преди да реша проблема с бойлера.

В момента ми предстои монтаж на омекотителна система и Grohe Sense Guard (накратко система против наводнения).
За целта са предвидени следните основни елементи, пиша ги в последователността им на монтиране след водомера:
1. Редуцир-вентил на Hertz с манометър (предвид налягането от ВиК най-вероятно няма да е нужен, но пък вече е купен). Ако налягането е в границите на нормалното, то редуцирът ще седи напълно отворен. По моята логика това не би трябвало да пречи за каквото и да е - поправете ме, ако греша.
2. Филтър за механични частици
3. Омекотителна система
4. Grohe Sense Guard (по техбическите указания на Grohe Sense Guard трябва да се монтира след омекотителя)

Към бойлера има предпазен вентил на 8 бара (колкото се изисква по ръководството му). Прилагам схемата на монтажа от ръководството на Ariston, където с А е обозначен предпазния вентил, B е Т-образно съединение, C е тръба за изпускане на вода и D - спирателен кран.
Прикачен файл:
20230509_004650.jpg
Схемата на Елдом я използвах за онагледяване на мястото за съда - на входа за студената вода на бойлера.
Въпросът ми накратко е дали ще подходя правилно с РС или има друг начин за решаване на проблема?
LazarGanev - "Велик майстор"
вт май 09, 2023 1:14 amTsekov написа:
Въпросът ми накратко е дали ще подходя правилно с РС или има друг начин за решаване на проблема?
Здрасти Tsekov,
не знам какво те притеснява РС, принципно той е най-доброто решение и е задължителен атрибут при монтаж на по-големи бойлери. Производителите го изискват и дори може да се стигне до отпадане на гаранцията при липса на РС. Все пак да не се забравя, че той се нуждае на ежегодно обслужване и проверки, за да си сигурен, че правилно ще си върши работата. Да се има предвид, че регулаторът на налягане има вграден възвратен план, който ограничава действието на ВПК 3в1 зад себе си
ivanovbg - майстор
Предстои ми изграждане на нова ВИК. Да питам дали и ако да, колко голям разширителен съд трябва за бойлер 150-200литра?
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Бойлер налягане?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: