• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
чет дек 21, 2023 7:31 pmAndri01 написа:
Google! Отваряш го и търсиш схема на ел. двигателите.
Айде, ти си на ход. Отваряй Google, намери му схемите на ел. двигателите и му ги покажи.
Тъкмо и ние ще ги видим а ти ще изпъкнеш като свински м...де в рядка кал. :lol:
Андрешко, всички чакаме да ни покажеш схемите на мАторите...
:partyman:
P.S. А дано, ама надали. Обичайния, безполезен спамер.
Andri01 - майстор
Абе,т...р ти освен да обиждаш здруго можеш ли? Точно на тебе и... нямам намверение да ви отварям злобните,завистливи очички. Автора ако иска-да пише на Л.С.
hidrazin - майстор
чет дек 21, 2023 7:06 pm100-qnov написа:
Интересуват ме само тези 2 кабела в повече на единия мотор каква роля играят. Това беше и въпроса
И отговора е елементарен. Тези два кабела може да са за всичко. Като почнеш от термодатчик и стигнеш до връзка между двете статорни намотки.
(на някои мотори връзката между двете статорни намотки е в самия мотор, на други е изведена на буксата)
Но всичко става ясно с някои измервания и внимателно изследване на моторите + някакви познания.
Явно моделите на моторите са доста архаични и няма много информация в Нет-а. Намерих само единия в продажба но не и схемата му.
Ако не може да се справиш сам използвай жокер "Обади се на приятел". Така във форума няма как да стане...

Прикачен файл:
МОТОР някакъв.jpg

чет дек 21, 2023 8:14 pmAndri01 написа:
Автора ако иска-да пише на Л.С.
И като пише на Л.С. ще го забръсне. :lol:
А ти като даваш съвети, трябва и сам да може да ги изпълниш.
И в тоя случай няма да стане - просто защото не можеш! Като винаги! Само спам!
P.S. Аз на теб колко пъти ти обяснявах че трябва да се "праскаш" само там където си компетентен?
Демек - никъде!
Ай ся бегай да търсиш схемите и не забравяй да ги сложиш тук... :shock:
P.S. 2 И да не забравя...
чет дек 21, 2023 8:14 pmAndri01 написа:
Абе,т...р ти освен да обиждаш здруго можеш ли? Точно на тебе и... нямам намверение да ви отварям злобните,завистливи очички.
И за кое те обиждам? Щото пишеш само спам ли? Ми напиши нещо полезно и интелигентно и ... ще ти ръкопляскам. Ама до сега няма таъв прецедент...
И да ти завиждам....??? :lol: :lol: :lol: Радвам се!
А за очичките - ми вземи си ги отвори и виж истината!
:partyman:
чет дек 21, 2023 7:51 pmhidrazin написа:
чет дек 21, 2023 7:31 pmAndri01 написа:
Google! Отваряш го и търсиш схема на ел. двигателите.
Айде, ти си на ход. Отваряй Google, намери му схемите на ел. двигателите и му ги покажи.
Тъкмо и ние ще ги видим а ти ще изпъкнеш като свински м...де в рядка кал. :lol:
Андрешко, всички чакаме да ни покажеш схемите на мАторите...
:partyman:
P.S. А дано, ама надали. Обичайния, безполезен спамер.
Хидра, кълве ли?
100-qnov - напреднал
чет дек 21, 2023 8:35 pmhidrazin написа:
чет дек 21, 2023 7:06 pm100-qnov написа:
Интересуват ме само тези 2 кабела в повече на единия мотор каква роля играят. Това беше и въпроса
И отговора е елементарен. Тези два кабела може да са за всичко. Като почнеш от термодатчик и стигнеш до връзка между двете статорни намотки.
(на някои мотори връзката между двете статорни намотки е в самия мотор, на други е изведена на буксата)
Но всичко става ясно с някои измервания и внимателно изследване на моторите + някакви познания.
Явно моделите на моторите са доста архаични и няма много информация в Нет-а. Намерих само единия в продажба но не и схемата му.
Ако не може да се справиш сам използвай жокер "Обади се на приятел". Така във форума няма как да стане...


МОТОР някакъв.jpg


чет дек 21, 2023 8:14 pmAndri01 написа:
Автора ако иска-да пише на Л.С.
И като пише на Л.С. ще го забръсне. :lol:
А ти като даваш съвети, трябва и сам да може да ги изпълниш.
И в тоя случай няма да стане - просто защото не можеш! Като винаги! Само спам!
P.S. Аз на теб колко пъти ти обяснявах че трябва да се "праскаш" само там където си компетентен?
Демек - никъде!
Ай ся бегай да търсиш схемите и не забравяй да ги сложиш тук... :shock:
P.S. 2 И да не забравя...
чет дек 21, 2023 8:14 pmAndri01 написа:
Абе,т...р ти освен да обиждаш здруго можеш ли? Точно на тебе и... нямам намверение да ви отварям злобните,завистливи очички.
И за кое те обиждам? Щото пишеш само спам ли? Ми напиши нещо полезно и интелигентно и ... ще ти ръкопляскам. Ама до сега няма таъв прецедент...
И да ти завиждам....??? :lol: :lol: :lol: Радвам се!
А за очичките - ми вземи си ги отвори и виж истината!
:partyman:
Ясно. Най добре утре да прескоча и да взема нова пералня,отколкото да се занимавам. Мислех,че нещо може да стане и да се закрепи положението,защото все пак моторите на външен вид са еднакви и си пасва всичко точно-ремъчна шайба и захват. Стария мотор му бяха заминали четките и спря. Сложих нови,работи с тях,но много искрят и димят.
hidrazin - майстор
чет дек 21, 2023 9:18 pm100-qnov написа:
Ясно. Най добре утре да се прескоча и да взема нова пералня,отколкото да се занимавам. Мислех,че нещо може да стане и да се закрепи положението,защото все пак моторите на външен вид са еднакви и си пасва всичко точно-ремъчна шайба и захват. Стария мотор му бяха заминали четките и спря. Сложих нови,работи с тях,но много искрят и димят.
Не бе човек, не съм против ама няма как да стане с гадаене по форума. Иска си гледане на място.
Щом новите четки "много искрят и димят" вероятно пробив в намотките - я статорна, я роторна. Няма как да отгатна.
Ми пробвай го тоя тоя "нов" мотор да ги пуснеш ез да го слагаш в пералнята и ще ти стане ясно кое как.
Иначе да, иде Коледа и е подхождащо за нови перални. :-D
Но все пак - пробвай да пуснеш "новия" мотор като въобще не се интересуваш от тахо датчика. Не ти трябва за пробата.
Успех и пиши какво е станало!
:partyman:
чет дек 21, 2023 9:07 pmТрифон П.Трифонов написа:
Хидра, кълве ли?
Да. На чисто гола кукичка.
Общо взето кълве на собствената си захранка... (а аз ВЪОБЩЕ не съм рибар) :-D
vlax - майстор
чет дек 21, 2023 9:18 pm100-qnov написа:
...но много искрят и димят.
По-добре нова пералня.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Мотор за пералня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: