Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
Нещо май.....
Дал си снимка на звънчев бутон LUXON https://praktiker.bg/bg/Klyuchove-i-kon ... ab-reviews
На ключoвете им не пише D1.
Обратната страна е на някой анонимник. Другите обикновено не ги е срам от марката си на етикета.

При тези подробности - оправяй се сам.

ПП. Не знам какъв програмист си, ама като пишеш софтуер коментари слагаш ли?
cliffburton - специалист
ср фев 07, 2024 8:00 pmiliya_i написа:
Нещо май.....
Дал си снимка на звънчев бутон LUXON https://praktiker.bg/bg/Klyuchove-i-kon ... ab-reviews
На ключoвете им не пише D1.
Обратната страна е на някой анонимник. Другите обикновено не ги е срам от марката си на етикета.

При тези подробности - оправяй се сам.

ПП. Не знам какъв програмист си, ама като пишеш софтуер коментари слагаш ли?
Нещо май..... си се объркал.

1. Снимката е от сайта на вносителя LUXON който зарежда Практикер. Това че съм ги купил от Практикер не значи че снимката е от там.
https://www.lux-on.bg/senzoren-klyuch-m ... ren-1000w
Както сам си забелязал в сайта на Практикер няма задна снимка.

2. Ако си беше направил труда и наистина имаше желание да помогнеш нямаше да пишеш глупости наизуст. При ключовете на LUXON с D1 са единичните ключове и съответно с D2 - двойните , така че анонимника май си ти - самозвания "МАЙСТОР".
Ето ти и линк от Aliexpress за да ти стане по-ясно за звънчевите бутони и значението на D-та
https://www.aliexpress.com/item/4000910 ... 499126.0.0

3. Научи се да четеш или по-скоро да разбираш това което четеш. Никъде не съм казал че съм програмист.
може по-простичко да го напишеш..... като за програмист
П.П. Не знам какъв "Майстор" си но ползата от теб е никаква. Само правиш забележки но не даваш съвети. Това е видно и в други теми в които си писал. Който ти е сложил титлата "Майстор" под аватара много се е объркал. Трябвало е да пише "Барабанист" опс... грешка "Тъпанар"
Поне не се включвай и не се меси на хората които иамт желание да помагат на другите хора в нужда.
iliya_i - майстор
чет фев 08, 2024 11:23 amcliffburton написа:
ср фев 07, 2024 8:00 pmiliya_i написа:
Нещо май.....
Дал си снимка на звънчев бутон LUXON https://praktiker.bg/bg/Klyuchove-i-kon ... ab-reviews
На ключoвете им не пише D1.
Обратната страна е на някой анонимник. Другите обикновено не ги е срам от марката си на етикета.

При тези подробности - оправяй се сам.

ПП. Не знам какъв програмист си, ама като пишеш софтуер коментари слагаш ли?
Нещо май..... си се объркал.

1. Снимката е от сайта на вносителя LUXON който зарежда Практикер. Това че съм ги купил от Практикер не значи че снимката е от там.
https://www.lux-on.bg/senzoren-klyuch-m ... ren-1000w
Както сам си забелязал в сайта на Практикер няма задна снимка.

2. Ако си беше направил труда и наистина имаше желание да помогнеш нямаше да пишеш глупости наизуст. При ключовете на LUXON с D1 са единичните ключове и съответно с D2 - двойните , така че анонимника май си ти - самозвания "МАЙСТОР".
Ето ти и линк от Aliexpress за да ти стане по-ясно за звънчевите бутони и значението на D-та
https://www.aliexpress.com/item/4000910 ... 499126.0.0

3. Научи се да четеш или по-скоро да разбираш това което четеш. Никъде не съм казал че съм програмист.
може по-простичко да го напишеш..... като за програмист
П.П. Не знам какъв "Майстор" си но ползата от теб е никаква. Само правиш забележки но не даваш съвети. Това е видно и в други теми в които си писал. Който ти е сложил титлата "Майстор" под аватара много се е объркал. Трябвало е да пише "Барабанист" опс... грешка "Тъпанар"
Поне не се включвай и не се меси на хората които иамт желание да помагат на другите хора в нужда.
Първото предложение - за реле или контактор отпада, тъй като пише, че има вградено (сещаш ли се от къде разбрах).
Направи пробата която ти казаха, с допълнителна лампа. Много е вероятно тази да не осигурява изисквания минимален ток за работа на ключа.
Ако опиташ с няколко лампи с различна мощност, до къде мига и къде не, би могло от там да се изчисли необходимия кондензатор.

Относно четенето, няма как да се прочете нещо, което не е написано, а телепатия не владея. А за конкретни отговори трябват конкретни данни.
cliffburton - специалист
Благодаря за съветите!!! :prayer: :prayer: :prayer:

Ще пробвам с крушка още утре и в Понеделник ще пиша какъв е резултата.
kozl - майстор
вт фев 06, 2024 10:23 amcliffburton написа:
Макар че гледам сега някакви видеа в "Тубата" където демонстрират такъв проблем с LED крушки.
https://www.youtube.com/watch?v=zeHw4116HMg
Дано това че са на руски не те притеснява....
Чак сега изгледах клипа и :shock:
Този от клипа слагаше кондензатора на "рафта". Т.е. свързваше кондензатора в паралел на ключа, вместо в паралел на крушката. Резултата съответно обратен на очакваното.
Е за тва клиповете са вредни.

Е да имаше и полза, защото направи сравнение с няколко крушки с различни драйвери към светодиодите или лум.тръба.

Та луминисцентната не присветна, а от светодиодните имаше присветващи и постоянно слабо светещи.
В общи линии ако слабото светене и присветването са недостатък, той се дължи на това, че осветителя не е предвиден да работи с ключове на които им е необходим стендбай ток през крушката.
чет фев 08, 2024 2:05 pmiliya_i написа:
Първото предложение - за реле или контактор отпада, тъй като пише, че има вградено (сещаш ли се от къде разбрах).
Без проба не отричай предложението за контактор.
Това какво пише за вградено реле може и да не е вярно, въпреки, че аз имам идея за девиаторен сензорен ключ с позиционно реле. На такова реле му трябва импулс за превключване и след импулса не му е необходим задържащ ток. А такова реле ще има и памет след спиране на тока, защото ще стои в положението преди да спре тока.
И може да не стане с контактор ако тока необходим за стендбай е по-голям от задържащия ток на контактора.

Ама без никакви данни за стендбай тока и без проба само локуми в темата.
Обаче като видях от линка цената на сензорния ключ, а то контактора може да се окаже по скъп от ключа, та предполагам проба няма да се случи.
И като тегля локумите първо почвам с кондезатор с по-голям капацитет 0,2 до 1 мкФ за 400 V AC.
И ако пак присветва LED-a, резистор в паралел на филтриращия електролитен кондензатор след греца в драйвера за светодиодите.
Е тука мога да ползвам потвърждение от клипа, че от LED крушките примигваше само тази с драйвер с филтриращ кондензатор. Другите светеха слабо и непрекъснато.
Е все пак от клипа може да се извлечат ползи. Клипаджията свърза кондензатора в паралел на ключа и съответно слабосветещите лампи усилиха светенето си. Дефакто ако го беше свързал в паралел на крушките щеше да намали светенето им вероятно до поносимост.
Как ще стане с присветващите крушки, автора на темата вече се е убедил, че ще се увеличава интервала от присветване до следващото.
А дали този интервал като се удължи ще стане поносим :?
cliffburton - специалист
Няма да чакам до Понеделник за да кажа резултата.
След като свързах крушката мигането изчезна.
Единствения кусур е че сега единия панел "пали" с малко забавяне. Изглежда че двата панела имат някаква разлика.

Прикачен файл

IMG_20240210_164554~4_0.jpg
cliffburton - специалист
Ako сложа по-слаба крушка дали пак ще върши работа???
hidrazin - майстор
Би трябвало. Може да сложиш две такива като от снимката крушки свързани последователно.
Така ще станат с по-малка обща мощност и ще изкарват много по-дълго (няма да горят често).
:partyman:
cliffburton - специалист
вт фев 13, 2024 3:17 pmhidrazin написа:
Би трябвало. Може да сложиш две такива като от снимката крушки свързани последователно.
Така ще станат с по-малка обща мощност и ще изкарват много по-дълго (няма да горят често).
:partyman:
Благодаря!!! Ще пробвам при първа възможност.
hidrazin - майстор
О.К. И пиши какво е станало.
:partyman:

Тема "Сензорни ключове и мигащи LED лампи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: