Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
petromaniq66 - специалист
Имах идея диода да е откъм правотоковата част (домофона). Не съм по домофони, но тоз насрещник нормално отворен ли е или обратно?
Последна промяна от petromaniq66 на ср мар 06, 2024 8:27 am, променено общо 1 път.
kozl - майстор
А то и автора на темата не можа да си опише идеята, па даже и с клонираната си тема.
petromaniq66 написа:
Имах идея диода да е откъм правотоковата част (домофона).
Според зависи посоката на диода може и да стане :?
Като ми липсва схемата на домофона и само се :? .
Възможно е схемата на домофона да е такава, че само с реле и то с 2 двойки НО и НЗ да стане, за да се постигне пълно галванично развързване на двете системи.
B0bi - специалист
Питането е дали ще стане просто с грец. Мисля, че го нарисувах вместо питащия? Някой ще каже ли, че така няма да стане?
Lutchezar - майстор
С грец няма да стане. Казаха го няколко пъти. Цялата схема е грешна. В темата клонинг е казано че има вероятност четецът също да работи на постоянен ток. Ако не работи, може да се смени с такъв който работи. Без точни модели на устройствата и евентуално схема на свързване, темата е безсмислена. Винаги има решение, но като няма данни, няма смисъл да се търси напосоки.
ivanovbg - майстор
ср мар 06, 2024 12:00 pmB0bi написа:
Питането е дали ще стане просто с грец. Мисля, че го нарисувах вместо питащия? Някой ще каже ли, че така няма да стане?
Става. Ако насрещника се управлява от електроника вместо директно от бутона има възможност да гръмне тя при командване от четеца. Трябва още един диод и няма да има проблеми.
B0bi - специалист
Ами тя, електрониката, до сега щеше да е гръмнала. Като причина за "неставането" до тук, "виждам" например един ценер в изхода на домофона. През обратната полувълна просто "се прави" на обикновен диод и я шунтира (на късо).
Просто и лесно - питащият слага прословутия грец, пробва и ни казва какво се случва.
Само да внимава да "сфазира" полярностите на домофона и греца.

Тема "Токоизправител с ГРЕЦ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: