• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
toniikoko - напреднал
Здравейте.Моля за съвет как мога да намаля оборотите на ел.двигател че да го исползвам за грил на барбекюто на вилата.
torbalan - Дървен философ
с редуктор май ще е най-лесно...

ама поне кажи какъв двигател искаш да ползваш...
toniikoko - напреднал
От водна помпа за пералня поради малкия и размер а с редуктор е ясно но не достатъчно.
hladnia - специалист
toniikoko написа:
От водна помпа за пералня поради малкия и размер
http://nikelectric.com/product_info.php ... ts_id=1114
Хората са го измислили за оборотите .Със твоето само ще се ядосваш .
А на мен много ми хареса идеята . :shock:
Изображение
petromaniq - специалист
Помпата е много високооборотна. И редуктор даже няма да те спаси - пилето ще се върти като ротора на хеликоптер. По добре виж двигателче от чинията на микровълнова, ако нямаш намерение да въртиш теле на чевермето. Навремето имаше въртележки за елхи, даже и на мен ми се мота една из вехториите, руска с редуктор.
MamaMy - майстор
Имам печка с грил Мулинекс. Грила си работи, но му отрязах кабелите на мотора, че ме дразни, а и нямам намерение да го ползвам. Моторчето е комплект с редуктор и завършва с квадрат. Ако имаш желание ще се споразумеем.
Mapek - специалист
Не мисля, че може да стане с "помпа". Най-съществения проблем бих казъл е охлаждането й, а като й свалиш и оборотите ... Не, че регулирането на оборотите в случая е лесно и евтино ... Оптималния вариант според мен е офертата на MamaMy.
stefan_gb - специалист
toniikoko написа:
От водна помпа за пералня поради малкия и размер а с редуктор е ясно но не достатъчно.
Това с водната помпа става но принципа е друг не се използва редуктор.
Струята от помпата задвижва колело с лопатки и това е вътящия елемент от грила.
toniikoko - напреднал
stefan_gb написа:
toniikoko написа:
От водна помпа за пералня поради малкия и размер а с редуктор е ясно но не достатъчно.
Това с водната помпа става но принципа е друг не се използва редуктор.
Струята от помпата задвижва колело с лопатки и това е вътящия елемент от грила.
И това съм го мислил но нямам достатъчно място. Свалих оборотите на помпата с ключ от зеге и няма никаква мощност и за сметка на това след 2 минути работа загря. С две думи НЕСТАВА. Благодаря на всички за съветите,ще се ориентирам към оригиналното обещаха ми чаркове от печка.
  • 1
  • 2

Тема "Моля за съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: