• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valmet - специалист
Привет колеги!
В момента пускам кабели за Интернет и цифрова от всяка стая до определена точка,където ще се събират в разклонителна кутия.
Дойде ми идея да променя местоположението на кутията,но един от кабелите за Интернет идва малко къс.Въпроса е-могат ли по някакъв начин да се удължи въпросния кабел и ще влоши ли качеството на връзката?
Става въпрос за кабел UTP CAT5.
На самия кабел пише: Sea Max P/N UTP5 E24A UTP CAT.5 E PAIRS 24 AWG
Няма никакъв проблем да го удължиш!Въпроса е,че спайката трябва да бъде по цветове,да бъде добре направена(по възможност запоена,защото с времето се окислява и е възможно да даде проблем) и изолирана!По принцип този кабел би трябвало да носи сигнал на 100м,без суич. :supz:
Забравих да ти кажа,че е добре разпределителната ти кутия да е достатъчно голяма за да побере рутер(суич)+адаптор и да е захранена с 220в.Важно е!!!
valmet - специалист
Благодаря колега!
Да,за захранването и големината на кутията зная,но ме интересуваше за удължаването на самия кабел.Отивам да затварям с картона.Ако не ставаше,мислех направо нов с необходимата дължина и край на въпросите.
velas - специалист
Най-добре е нов, цял кабел. Няма да се набуташ кой знае колко, а и парчето все ще го използваш някъде.
valentin112 - специалист
Прикачен файл:
S1056051.JPG
Може и така, но да се затваря в картона... :?
sstefanov - майстор
Спокойно може да го удължиш, усукай чифтовете и ги запой и изолирай след това. Най-много да не можеш да прекараш гигабит през този кабел. 100 Мбита са ти сигурни ако го направиш както трябва!
engineer - специалист
Моят личен опит показва, че като е цял кабела си гоня 100Mb от едната стая в другата,
обаче като го надих скоростта ми падна на 20Мb. Но понеже ползвам интернет 8Mb това не е
от съществено значение. Ако гониш личен комфорт и ползваш повече РС-та по-добре си смени целия кабел.
valmet - специалист
valentin112 написа:
Може и така, но да се затваря в картона... :?
Не колега!Връзката с удължаването няма да е в картона.А как се казва тази букса от снимката?
sstefanov написа:
Спокойно може да го удължиш, усукай чифтовете и ги запой и изолирай след това. Най-много да не можеш да прекараш гигабит през този кабел. 100 Мбита са ти сигурни ако го направиш както трябва!
Пропуснах да спомена,че може и да стигне кабела,но има вероятност да не стигне за малко-максимално 50 см.
leosat varna написа:
Най-добре е нов, цял кабел. Няма да се набуташ кой знае колко, а и парчето все ще го използваш някъде.
Да,така е най-сигурно,но исках да зная,ако не стигне.Не е за набутване,на първо място за мен е качеството,а не зная в магазина дали няма да ми пробутат някой ментак.
Въпросния (евентуално) къс кабел е пуснат ей така,да има.
kалл написа:
Забравих да ти кажа,че е добре разпределителната ти кутия да е достатъчно голяма за да побере рутер(суич)+адаптор и да е захранена с 220в.Важно е!!!
Между другото,колко трябва да е голяма кутията,за да се побере всичко и да се навърже удобно?
valentin112 - специалист
Оная връзка от снимката е съединител за RJ45...http://www.pro-bg.com/product/conectors ... _7678.html
  • 1
  • 2

Тема "Кабел UTP CAT5" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: