• 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 94
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fore - майстор
Само незнам защо сравняваш Амперклещи с Мултицет. Клещите имат за основна цел да мерят безконтактно големи токове. Другите му функции са просто опция.
Avas_co - майстор
И това означава ли, че е нормално да показват някакви безумия ?
Казваш не е проблем тоя тих ужас, който изживях виждайки 500 волта право напрежения, което...
fore - майстор
Не знам какво си мерил и какво отклонение ти е дало.

Казвам че на Амперклещите силата им е във високите токов.
При измерване на напрежения са възможни има леки разминавания. Аз лично имам полицензните -Хайелек и съм доволен как мерят и напрежение.
Avas_co - майстор
Мерил съм напрежение, което няма как да е повече от 190-200 VDC, няма и как да е повече, след като трафа ми вади 190 VAC и след него имаме един прост грец, без кондензатор без нищо.
Тихия ужас беше, защото се биех с едно турско табло за управление, правено в час по трудово, по незнайна схема( поне, нито една от поне десетте, който имам с тоя контролер не отговаряше и не бях сигурен какво напрежение пуска за една определена бобина).
И честно казано, аз май никак не съм доволен от тоя Мастеч- за няма две години първо фенерчето на челюстите сгъна, след това селектора взе да се ебава и накрая и единия щекер се прецака.
Сега ги чакам тия дръвници от Щайнберг(Конрад) един месец да го оправят гаранционно.
DMN - майстор
Avas_co написа:
И честно казано, аз май никак не съм доволен от тоя Мастеч- за няма две години първо фенерчето на челюстите сгъна, след това селектора взе да се ебава и накрая и единия щекер се прецака.
Сега ги чакам тия дръвници от Щайнберг(Конрад) един месец да го оправят гаранционно.
И аз съм със същия MS2108. Но ти може би го ползваш по-интензивно и затова си го сгънал, явно толкоз му е издръжливостта :-D . Моя също се беше прецакал, направо умря в ръцете ми докато измервах напрежението на един инвертор(12-220) с лошо запоен кондензатор. Пратих го по куриер до Щайнбергер и чаках цял месец гаранционно, от тях обаче никаква вест. Обадих им се и ги питах какво става, а те ми казаха, че при тях такива амперклещи за ремонт няма пратени по куриер. Отидох в куриерската служба (май си пазех бележката) служителката веднага провери и каза, че са ги пратили и името на получателя, номер на пратката, датата и т.н. Обадих им се отново на тия от Щайнбергер и им казах тези неща - млъкнаха и казаха, че ще ми изпратят нови амперклещи, и ми изпратиха. Така че....явно трябва да се внимава с тия от Щайнбергер .
fore - майстор
Да Аваско ги ползва профи явно, като го чета. Но реално са си с доста финна схема и са наблъскани с почти всичко. Което ги прави по трошливи. А и са най малките като габарит.

Моите са от Електрон инвест и там ми ги оправиха след една седмица, като аз без да искам ги горнах на 220. Горнах кондензаторите и омовете- минах набързо плъзгача по погрешка. :roll: До сега такава беля с ментаците не бях правил, но тук понеже са 100 кинта ест ги горнах. И минаха гаранционно. Обаче ми прави впечатлевние че и те не зареждат от тях повече. Схемата е малко мека. :rolleyes:
Avas_co - майстор
Професионално,професионално, колко да е ?
Принципно ще се оправям и с някое дърво за 20-тина лева, а в някои случаи и с пробна лампа даже.
На мен много рядко ми е важна точността( е 200-500 VDC ми е леко голям диапазон де).
Ама за стотина лева( в момента май и не малко отгоре) и да се чудя как ще си прозвъня някаква си рид-ампула щото китаеца не реагира като мърдам селектора ... колко да е нежен тоя ръчен мултимер, на него работата му е да се подмята из колата, из къщи, работилницата и т.н, а не да стой на бюрото за някакви прецизни измервания.
Както и да е, сега тоя мастеч ще стой в резерва на Brymen-на(оказа се, че нямам толкова нужда от мерене на тоци с голяма стойност) и се надявам след две години да нямам и с него такива драми, но за него почетох доста по разни чужди форуми и отзивите бяха доста добри, та... [-o<
kozl - майстор
Извинявам се за отклонението, но в магазините на Щайнбергера явно са инструктирани да правят въртели с гаранциите. И все пак до сега гаранция на мен не са отказали, но ядовете са налице и за двеге страни (клиент и продавач). :evil:
Avas_co - майстор
kozl написа:
Извинявам се за отклонението, но в магазините на Щайнбергера явно са инструктирани да правят въртели с гаранциите. И все пак до сега гаранция на мен не са отказали, но ядовете са налице и за двеге страни (клиент и продавач). :evil:
Май има нещо доста вярно в твоите думи.
Прецакания Мастеч го оставих при тях на 29 октомври и до днес, ни вопъл, ни стон от тяхна страна.
Днес най-накрая намерих време да отида до магазина им.
Влизам и им заявявам "Вие, май ме забравихте?" и подавам бележката, типчето взе нещо да рови в разни тетрадки , в компа и аз, реших пак да се пробвам "Що ги правите такива ? Не се ли сещате, че друг досега да ви е топнал на комисията ?", на което получих само като отговор "Ами."
След още малко ровене тук там и един подпис от моя страна получих чисто нов Мастеч 2108.
Та явно трябва наистина да се има едно наум с тия Щайнбергер.
  • 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 94

Тема "Купуване на Мултицет-какъв?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: