Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lecki - специалист
Така вият с колекторните двигатели, а на колегата е с асинхронен,
пък те така бучат на по ниски обороти.
С по-малко пране трябва да е по-тих.
baretata_7_62 - специалист
Колеги, рестарт на темата. Става въпрос за нова пералня за 1000лв която е шумна вие и вилка и е като извънземно. Не е нещо фрапиращо но е дразнещо. Идеята ми е да я шумоизолирам и заглуша до колкото мога. Първо мислех да се покрие със шкаф в който между пералнята и шкафа да има каменна вата. После измислих да надигна пералнята и от долу да вкарам и залепя от двете страни на пералнята и на задния панел от вътрешната страна каменна вата, също и на дъното на пералнята. Като имам впредвид от тези плътните за подове а те са и по 2-3-5см дебели. Друг вариянт е с дунапренени плоскости по 2см имам няколко лепещи се на вместо вата. И третия вариянт е да сложа и шкаф и вътрешна изолця на пералнята и от горе да го ползвам като плот. Какво бихте казали за мойте идей или други препоръки?
nikolov333 - майстор
Много дразнещ уред е пералнята, особено като почне да "вие", подскача или да се разхожда из стаята.. Аз като купувах пералнята за вкъщи 3 дни четох в бг-мама, кой модел е от тихите :lol: Накрая взех BEKO за 500 лв. и съм страшно доволен. За първи път в живота ми мога да спя, когато жената пере.. :lol: Иначе, съм чувал от майстори, че е важно да е добре нивелирана пералнята за да не се "ходи" по-стайте. За шума, мисля че с каменна вата в шкаф, ще има ефект, но не знам какво ще стане ако се овлажни дали не мухлясва?
baretata_7_62 - специалист
Имам напредък, от долу махнах една пластмасова кора и подпъхнах вътре в воералнята един изрязан правоъгълник от пяна за шумузаглушаване, после сложих един върху самата кора и дефакто вътре затворих два листа с дебелина 2см и най накрая, подложих още един квадрат под пералнята между пода и самата машина. Пак си се чува но виенето и пищенето вече са по заглъхнали и шума е така да се каже доста по приятен и не толкова дразнещ.
ESPACE - майстор
Какъв модел е тази пералня за 1000лв. дето е така шумна? Beko за 500лв с честотно управление не се чува че работи, а на твоята за 1000 са сложили колекторен мотор.
baretata_7_62 - специалист
Канди със сушилня, центруфуга клас А 1500оборота, капацитет 9кг и сушене 6кг, маде ин итатали. Дисплей и тинтири минтири. Пералнята е добра пере и суши добре, красива е и тн. Шума не е проблем за спане защото е в отдалечена кухня. Но в самата кухня ако гледаш тв, със пералня трябва да усилиш малко звука. Дразнещо е за пералня за толкова пари да ти пречи малко или много, но сега след подобренията нещата са по приемлив дори има елемент на удоволетворение :) Просто докато работеше я оглеждах и установих че виенето и пищенето основно се чува долу ниско от към дъното на пералнята и именно там сложих пяната. Даде осезаем ефект. То е ясно че ако случиш на тих двигател няма да имаш проблем, но тези нови модели с високи скорости на центрофуга са все с тези инверторни си високи обороти двигателчета, който пищат все едно си в производствен цех. А и на Бекото гледах че правят пералните със силент модул а по тих двигател, явно ги заглушават ефективно.
ESPACE - майстор
baretata_7_62 написа:
но тези нови модели с високи скорости на центрофуга са все с тези инверторни си високи обороти двигателчета, който пищат все едно си в производствен цех.
Няма такива филми при двигателите с инверторно управление. Дай модел на твоята пералня?
kuger - майстор
baretata_7_62 написа:
http://www.technopolis.bg/bg/Washing-ma ... S/p/688780
Според изнесените данни, никъде няма указано ниво на шума, така че .... А, и какво значи безшумна машина, тя е тиха когато не работи!
baretata_7_62 - специалист
Аз на този етап съм доволен, дунапрена ми помогна малко от малко да заглуша високите честоти, и сега не са чак толкова натрапчиви. Споделям за други ентусиасти какво би им помогнало. Дават го 61 дб при работа и 80дб при центруфуга.

Тема "Шумна пералня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: