Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nick71 - специалист
Здравейте колеги,купих си ето тази преса за кербоване,но най малакият камък ми е 25квадрта,знаете ли от къде мога да си купя камъни 10 и 16 квадрата?

Изображение
hidrazin - майстор
В комплекта на тези има 10 и 16 квадрата. А твоите къде са?
Хидравлични кербовачни клещи 120A
:partyman:
lov - майстор
Неговите са с камъни до 240 и за това няма малките в комплекта. Аз като ги взимах моите ми казаха че имат разлика в комплектовката и предпочетох комплекта с малките камъни. Тогава търсих големите но така и не намерих някой да предлага и минах на варианта направи си сам. :)
Даже ги правих на ръка с флекса. Намерих заготовка със същата дебелина от Ст45 после с флекса и пилата. Закаляване в масло и това е. Не са нещо сложно за направа.Даже съм си приготвил и парче 65Г да си направя и челюсти за рязане както са на чешките ръчни преси
hidrazin - майстор
Да но е дал снимка на такива до 120 квадрата. Ся и боб ли да хвърлям? :-D
Сега или ще си купи и другите или ще си прави камъни.
:partyman:
lov - майстор
Те за малките квадрати пък най лесно могат да се направят. Дори само отвор е достатъчен пък и на един комплект плочки могат да се направят и на двата размера. Че даже сега като се замисля ще има място да се един до друг и да не обръщаш камъните кога работиш с дребосъци. Може дори и съчма да се сложи както са на клещите и вообще вариации по темата бол само мерак да имаш и както казват руснаците ръцете да ти растат от правилното място. :)
:partyman:
nick71 - специалист
Тези дали са същитте като за моята преса? Никъде не видях размери.

http://www.aliexpress.com/item/Hydrauli ... .48.kzJNpp
lov - майстор
Пиши на търговеца ще ти отговори със сигурност. Ама при тази цена плюс доставката че те ти излизат по скъпо от нова преса.
nick71 - специалист
lov написа:
Пиши на търговеца ще ти отговори със сигурност. Ама при тази цена плюс доставката че те ти излизат по скъпо от нова преса.
Ами излиза 26,76 евро комплекта с камъни от 10 до 300..............не намерих по-евтин вариант :cry:
lov - майстор
Защо ти трябва да се дублираш с останалите камъни.А и комплекта не е до 300. За същите пари ще си вземеш едни ръчни клещи. Примерно такива http://www.aliexpress.com/item/FSE-1016 ... 4ba55f1dc8
Първите които ми изскочиха до 16 квадрата и вероятно ще се намерят дори и по евтини. Дори се сещам за един модел който ползваше колегата.
http://www.aliexpress.com/item/HX-50B-c ... 4f3f&tpp=0
Пак казвам първия попаднал ми линк е така че за цена трябва да се дири. Но пресичката съм я ползвал и много е по удобна от хидравличната при малките размери.
И пак казвам ползвай два камъка от твоята като си направиш на гърба им за 10 и 16 квадрата. Схедни ги на пресата и разпробий със свредло и после с дремел или пила си оформи шестостена. Камъните не са толкова закалени и е работа за един час.

Тема "Хидравлични кербовачни клещи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: