Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mar80 - специалист
Здравейте, трябва ми някаква джаджа, която при подаване на захранване след 30 или повече секунди да прекъсва напрежението излизащо от нея. Нещо като реле, но да не сработва веднага.
FM STEREO - специалист
ТОВА може да ти свърши работа!
mar80 - специалист
Аз си мисля за стълбищен автомат за лампите. Не знам на какъв принцип са. Като прекъсне, кога ще сработи отново. При спиране и подаване на повторно напрежение ли?
Кики - специалист
mar80 написа:
Нещо като реле, но да не сработва веднага.
Ей това внася объркване в целия ти въпрос, ако може обясни какво точно искаш да постигнеш за да ти се даде адекватно решение.
mar80 - специалист
Трябва ми за електрически кран. Кабела от хидрофора до крана ми минава през двора и искам в него да няма постоянно напрежение а само докато отвори или затвори крана.
vandu - специалист
Здравейте,
някой може ли да ми каже по-какво се различават моторните прекъсвачи (http://www.filkab.com/main/bg/products/ ... 46&pos=143)
от обикновените ? Ясно е че се слагат за трифазни асинхронни двигатели, и имат регулиране на ампеража от 11 до 16А. Искам да ползвам такъв прекъсвач като предпазител и като ключ за включване на АД.
Благодаря.
fikata - майстор
Моторните защити осигуряват защита от късо съединение и претоварване на трифазни асинхронни двигатели.
Пускането и спирането на двигателя се осъществява ръчно чрез врътката на моторната защита.
Аварийното изключване при к.с. или при претоварване става автоматично от моторната защита.
За дистанционно жично управление на АД чрез бутони пуск-стоп е необходимо към моторната защита да се свърже контактор.
някой може ли да ми каже по-какво се различават моторните прекъсвачи ........................
от обикновените ?
Какво разбираш ти под "обикновени моторни прекъсвачи" ?
Искам да ползвам такъв прекъсвач като предпазител и като ключ за включване на АД.
Ползвай такъв спокойно като предпазител при к.с. и защита от претоварване, ако номиналният ток на твоя двигател Iн е равен или по малък от номиналния ток на моторната защита и диапазона за регулиране на защитата от претоварване е равна или по малка от 1.25 Iн /А/ на двигателя.
vandu - специалист
fikata написа:
Какво разбираш ти под "обикновени моторни прекъсвачи" ?
Съвсем случайно докато гледах характеристиките на този прекъсвач видях че пише "Моторен"
Въпроса ми бе по какво се различава моторния прекъсвач от обикновения трифазен автоматичен прекъсвач, примерно този : http://www.krushki.com/index.php?main_p ... efusoti8g1
fikata - майстор
Въпроса ми бе по какво се различава моторния прекъсвач от обикновения трифазен автоматичен прекъсвач, примерно този
Разликата е тази,че този "обикновен" трифазен авт.прекъсвач
Трифазен, модулен, 16 Амперов, Автоматичен Предпазител служи като предпазител,автоматичен, за предпазване на трифазна верига от късо съединение.
За разлика от моторния прекъсвач,който освен при късо съединение изключва захранването при продължително претоварване на двигателя с ток по голям от номиналния на двигателя,но достатъчно по малък да се отчете като ток на късо съединение.

Класическата схема за управление на АД включва: максимално токова защита от к.с/автоматични или не предпазители на всяка фаза/ плюс контактор плюс защита от претоварване/ нормално т.нар термична защита/ и двигателя.
Моторната защита е две в един модул: макс.токова защита и защита от претоварване.
Това е основно.В този модул може да има вградена и минимално напреженова защита.
elman - напреднал
mar80 написа:
Трябва ми за електрически кран. Кабела от хидрофора до крана ми минава през двора и искам в него да няма постоянно напрежение а само докато отвори или затвори крана.
Хидрофора и крана едновременно ли ще работят? Ако работят едновременно просто свържете крана след пресостата който пуска и спира хидрофора и напрежение по кабела ще има само когато хидрофора работи.

Тема "Автоматичен прекъсвач" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: