Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
andon1980 - специалист
Здравейте колеги ,
Не знам дали тази тема е точно за този раздел , ако съм се объркал нека модераторите я преметат или изтрият.
В момента стопанисвам къща за гости в едно село в Родопите.Самото село се пада малко във дупка и има проблем с телевизията, интернета и мобилните услуги.Трябва ми по някакъв начин да захраня 7 8 телевизора , ако може с ефирна цифрова телевизия за някои от тях , за другите имам Булсатком , искам да сложа и някакъв усилвател за мобилен сигнал и да пусна някакъв интернет.Местния доставчик ми обяви сума за интернет -3000 лв, този вариант им е абсурден.Някой ако има решение , моля да сподели
andon1980 - специалист
simplex написа:
andon1980 написа:
Местния доставчик ми обяви сума за интернет -3000 лв, този вариант им е абсурден.Някой ако има решение , моля да сподели
Трябва да кажеш точно къде си. Да видим от къде какво евентуално можеш да вземеш. Има оборудване, например с Power Beam на UBNT, който е 200 и няколко лева броя можеш да си подсигуриш интернет връзка на сериозно разстояние. Но ако се падаш в котловина и няма от къде да дръпнеш интернет, защото няма видимост към никое по-голямо населено място, работата става дебела.
За мобилната мрежа продават повторители, но с това не съм се занимавал.
Относно ефирната телевизия - не знам дали си струва. То декодери, то антени за всеки телевизор...
Селото е Здравец , община Лъки, наистина се пада в котловина , в най ниската част на селото.Няма пряка видимост към нищо , има антена на 2 -3 км , единия вариант е да прекарва кабел , оптичен по реката , която е пълна с дървета и според мен няма да издържи , др,гия вариант е с няколко соларни антени , поне две или три.Абе доста сложна работа си идва.Ефирната телевизия знам че е бъгава , обаче имам няколко приемника на булсат и си мисля че ако понякога се ползват всички телевизори , да се пусне и това.Ще ми трябват 2 или 3 да са ефирни
andon1980 - специалист
simplex написа:
andon1980 написа:
Селото е Здравец , община Лъки, наистина се пада в котловина , в най ниската част на селото...
Варианта да пускаш кабели наляво-надясно просто забрави. Без разрешение...Чакай снемането им и дори глоби.
Кое е най-близкото място до теб, където има нормална интернет услуга?
Каква е тази антена на 2-3км? Да знам да видя при първа възможност чрез една програма терена и дали има чисто техническа възможност.
Програмата, ако искаш - можеш и сам да я видиш. Radio Mobile се казва.
Относно ефирната - какъв сигнал имаш и въобще има ли някакъв? Виждаш ли или знаеш ли някъде предавателна кула/предавател в региона ви? Може би с усилвател и насочена антена може да стане работата.
Сега ще се опитам да ти обясня.Селото е на един склон , има къщи в горната част на селото и в долната до реката.В горната част си има нормална видимост , има хубав сигнал и мобилен интернет.В долната част няма почти нищо или е слабо.Разстоянието между двете части е максимум 200- 300 метра , вертикално са една над друга.Ако се монтира нещо в горната част , захрани се от ел мрежата и се насочи
към долната?
Djack - специалист
Аз го имам същия проблем! Телевизията е готова с една чиния на Виваком, обаче с телефона не става работата!
Вчера взех едно устройство GSM Repiter 2100, имитира един вид ретранслатор на сигнала с усилване, ама пак не стана работата! Сигналите са явно само отразени и нямах успех! Около къщата на 15-20м. имам хубав сигнал, даже 3G върви, а в моя двор и къща няма никой! Опитах с всички оператори - без успех! Не мога да закарам децата, искат телефон и интернет.....
torbalan - Дървен философ
Един приятел си купи от Китай оборудване за около 200 лева. С това оборудване прехвърля интернет на около 2-3 километра без никакви проблеми. В описанието на джаджите пишеше, че могат до 15 км. да прехвърлят.

На 300 метра според мен и да няма пряка видимост, пак ще работи.

За хотел/къща за гости ли става дума?
torbalan - Дървен философ
simplex написа:
torbalan написа:
Един приятел си купи от Китай оборудване за около 200 лева.
Китайското оборудване има ли си марка? Стига глупости, доказани продукти на пазара са тези на UBNT.
Естествено, че си има марка. Не е онлайн пича в момента, за това не съм писал марка и модел...

Ако автора на темата прояви интерес - ще проверя.
andon1980 - специалист
torbalan написа:
simplex написа:
torbalan написа:
Един приятел си купи от Китай оборудване за около 200 лева.
Китайското оборудване има ли си марка? Стига глупости, доказани продукти на пазара са тези на UBNT.
Естествено, че си има марка. Не е онлайн пича в момента, за това не съм писал марка и модел...

Ако автора на темата прояви интерес - ще проверя.
Всяка информация ще ми е от полза , така че бих се радвал
velas - специалист
Само като информация... няколко години бях представител на Висат като доставчик на сателитен интернет.
Месец-два съм го ползвал лично и върви доста добре. Това да прехвърляш wi-fi сигнал през девет реки в десета ми се струва доста кофти...зависим от други хора...токове, разклонители, кабели, клони, вятър, листа, дъжд, сняг и пр. и пр.... Друго си е сам да си храниш кравата и да пиеш млякото...
Единственото условие на сат. интернета е в трафика. Ако ще се гледат нон-стоп филми и пр. - не става... има ограничение за скоростта, като мобилния. Но ако зададеш ограничения на МАК-четата (децата, жената) нещата се връзват чудесно. :)
hidrazin - майстор
leosat varna написа:
Само като информация...
:-D И аз на работа използвам Tooway. Имам при мен пет абонамента със статично IP.
Вече май вървят втора година без проблеми. Но не се използват за гледане на филми...
Но доставчика ми е друг. Този:
интернет свързаност на отдалечени и труднодостъпни места
Даже ми се струва че и ценово са по-добре. :?
Ама пък тези дето показа имат по-голямо разнообразие от планове.
:partyman:
nikolov333 - майстор
Така, така..ама има дерета, дето имаш видимост само нагоре и за там сателита ти е единственото решение.

Тема "Интернет и телевизия в труднодостъпен район" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: