Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
pecolt - помощник
Здравейте,
Нещо странно се получава в апартамента ми. Преди няколко дни пуснах за първи път този сезон конвекторите в детската и хола и установих, че в спалнята замириса на бакелит. Искам да уточня че там не работеше никакъв ел.уред. Пипнах предпазителите бяха с нормална температура. Не мога да установя от къде точно в спалнята идва миризмата, но отворих контактите и там няма проблем. Не съм правил никакви ремонти лятото всичко си е както миналата зима. Ако някой има някаква идея или насока къде да търся проблема моля да сподели!

Поздрави на всички!
fantom - специалист
от конвекторите да е?
pecolt - помощник
fantom написа:
от конвекторите да е?
Странното е че в стайте в който работеха двата конвектора не миришеше. Мирише в стаята в която нищо не работи! А също и всяка стая контактите са на отделен предпазител!
FM STEREO - специалист
Може да е от някоя разклонителна кутия,кабелите ако минават през съседна стая.
hidrazin - майстор
Като дойдат димът и огънят, ще се разбере от къде е точно ...
:partyman:
PCL82 - майстор
Ако си в панелка, контактите са свързани на върволица. Кабелите минават от контакт в контакт, като се разклоняват на едни клеми под капака, разположен под контакта. Така ако имаш товар в съседна стая, но захранването идва от проблемната стая може да има такъв ефект. При панелките контактите в кухнята до вратата, до прозореца и при печката (ниско долу, не този горе при плота) са на един кръг със стаите. Захранването е в пръстен т.е. първият и последният контакт от върволицата започват и свършват в таблото. Така ако пръстенът се прекъсне някъде (все пак в един апартамент има 10-15 контакта) захранването ще продължи от другата страна на пръстена.
Ако пръстенът е разделен на два кръга може да няма тази резервираност.
Duke_BG - специалист
А преди да ги включиш изчисти ли прахоляка натрупан от миналата зима ?
pecolt - помощник
PCL82 написа:
Ако си в панелка, контактите са свързани на върволица. Кабелите минават от контакт в контакт, като се разклоняват на едни клеми под капака, разположен под контакта. Така ако имаш товар в съседна стая, но захранването идва от проблемната стая може да има такъв ефект. При панелките контактите в кухнята до вратата, до прозореца и при печката (ниско долу, не този горе при плота) са на един кръг със стаите. Захранването е в пръстен т.е. първият и последният контакт от върволицата започват и свършват в таблото. Така ако пръстенът се прекъсне някъде (все пак в един апартамент има 10-15 контакта) захранването ще продължи от другата страна на пръстена.
Ако пръстенът е разделен на два кръга може да няма тази резервираност.
Споделям мнението на колегата. Първо искам да изключа вероятността миризмата да идва от конвекторите. В спалнята мирише без да работи уред там. Направих опит с дълъг кабел включих конвектора от детската в контакт от коридора. Миризмата изчезна. Според мен тази кръг които е на контактите от детската минава през спалнята и от там отива на таблото. И там в спалнята някъде има проблем в кабела които минава но няма как да установя къде е защото съм лепил вътрешна изолация имам ламинат и кабелите са .........доста заринати за да ги ровя. Остава да пробвам в последния контакт в детската които имам и да се моля той да е на отделен токов кръг. Не съм го пробвал още защото е зад ракла и трябва да я изпразня да я поместя и е по сложно, но сега почивните дни ще го пробвам.
Благодаря за съветите! :supz:
FM STEREO - специалист
Отвори всички контакти и виж какво е положението,може мирисът да идва от някоя хлабава връзка.
zdravcho - специалист
FM STEREO написа:
Отвори всички контакти и виж какво е положението,може мирисът да идва от някоя хлабава връзка.
- най-вероятно. Не уточни само в панелно жилище ли си или зидария. Но и в двата случая сигурно става въпрос за лоша връзка някъде в спалнята. Дори и сега да не ползваш въпросният контакт, не е сигурно дали и някой друг контакт не е захранен през същата връзка и пак да стане проблема. Не си прави експерименти - намери я и я оправи, че така стават белите. Както беше писал един колега - кабели и жена се стягат, че иначе палят къщата.

Тема "Миризма на бакелите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: